Ogrody Marysieńki na Bydgoskim. Miasto szuka wykonawcy

Box2 Wiadomości

Biuro Ogrodnika Miejskiego Urzędu Miasta Torunia ogłosiło zamówienie na wykonanie zadania z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego pn. “Ogrody Marysieńki”. Chodzi o zagospodarowanie terenu zieleni w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu w okolicach fontanny przy ul. Bydgoskiej.

Projekt z Budżetu Obywatelskiego pn. “Ogrody Marysieńki” zakłada stworzenie trwałych nasadzeń drzew ozdobnych i krzewów na placu wokół fontanny w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Nasadzenia mają zostać wykonane przy wejściu do fontanny od strony głównego deptaka. Twórcy projektu proponowali posadzenie m.in. rzadziej spotykanych odmian magnolii, a także od strony boiska w kierunku fontanny stworzenie kolorowej rabatki z azaliami lub różanecznikami. Proponowano także nad istniejącymi ławkami drewnianymi posadowienie zadaszenia w postaci metalowej konstrukcji, po której będą piąć się róże.

Miasto rozpoczęło już poszukiwania wykonawcy zadania. Zobowiąże się on do posadzenia magnolii, rododendronów, glicynii i różanych rabat. Zamontuje także linię kroplującą do nawadniania oraz wykona oznakowanie posadzonych drzew. Nasadzenia magnolii i różana rabata zostaną odsunięte od krawędzi alejek spacerowych o ok. 120 cm, pozostawiając pas jako trawnik. Na ten moment, jak wynika z zamówienia, nie jest planowane tworzenie zadaszenia nad ławkami. Nasadzenia mają zostać wykonane do końca października 2021 r.

Fot. materiały Urzędu Miasta Torunia

Tagged

2 thoughts on “Ogrody Marysieńki na Bydgoskim. Miasto szuka wykonawcy

  1. Kolejne pieniądze wrzucone w błoto, wystarczy popatrzeć jak lordowie z bydgoskiego zniszczyli dotychczasowe atrakcje tam umieszczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.