Okradli firmę budowlaną z Chełmińskiego Przedmieścia. Sprzęt zastawili w lombardzie

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Było ich czworo. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety ukradli pozostawioną na chwilę bez nadzoru walizkę. Znajdujący się w niej sprzęt budowlany wart był kilka tysięcy złotych. Złodzieje, nie wiedząc do czego służą skradzione przedmioty, zastawili je w lombardzie za 100 zł.

Do zdarzenia doszło 1 października na terenie jednej z firm budowlanych, zlokalizowanej na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety ukradli pozostawioną bez nadzoru walizkę. Znajdowała się w niej akumulatorowa wiązarka do zbrojeń wraz z osprzętem, warta kilka tysięcy złotych.

Nie wiedząc, do czego może służyć ukradziony przez nich sprzęt, zastawili go za 100 zł w jednym z toruńskich lombardów – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Właściciel firmy poinformował o kradzieży 6 października. Kryminalni jeszcze tego samego dnia zwrócili mu sprzęt. Wizerunek sprawców zarejestrowały bowiem kamery monitoringu. Koledzy z prewencji rozpoznali mężczyzn i kobiety, którzy dokonali kradzieży. Nie mieli oni stałego adresu zamieszkania, ale funkcjonariuszom udało się ustalić ich miejsce pobytu. Ostatecznie odzyskano z lombardu zastawiony sprzęt i aresztowano 32- i 47-letnich mężczyzn oraz 40- i 37-letnie kobiety. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *