Okradli sklep na Rubinkowie. Błyskawiczna akcja policji

112 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W jednym ze sklepów na Rubinkowie doszło we wtorek do kradzieży. Jeden ze sprawców ukrył się przed policjantami na klatce schodowej jednego z bloków, a w jego mieszkaniu znaleziono narkotyki.

We wtorek po godz. 20:00 toruńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów przy ul. Dziewulskiego. Choć sprawcy szybko uciekli z miejsca zdarzenia, policji udało się jednego z nich pochwycić jeszcze tego samego dnia. Ukrywał się na klatce schodowej jednego ze znacznie oddalonych od okradzionego sklepu bloków, mając nadzieję, że policja zaprzestanie poszukiwań. Został schwytany już po kilkunastu minutach. Niedługo potem udało się ustalić tożsamość wspólniczki 33-letniego mężczyzny. Była to 25-letnia kobieta, która została zatrzymana dzień po kradzieży.

Łupem złodziei padły artykuły spożywcze i kosmetyczne. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Sklep wycenił straty na kilkaset złotych.

Ponadto, podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci natrafili na 32 podejrzane tabletki o wadze blisko 5 gramów. Według wstępnych testów, zawierały w sobie ślady amfetaminy.

Oboje ze sprawców byli już wcześniej notowani. Teraz parze grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *