Olimpijskie srebro w żeglarstwie toruńskiej zawodniczki Jolanty Ogar-Hill

Box1 Sport Wiadomości
Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec ze srebrnym medalem zdobytym w Tokio, fot. Paweł Skraba

Zawodniczka klubu UKŻ Wiking Toruń Jolanta Ogar-Hill, występująca w żeglarskiej klasie 470 wraz z Agnieszką Skrzypulec, zdobyła srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Przed ostatnim wyścigiem Polki zajmowały trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej regat, co dawało dobrą pozycję do walki o medale (w tej dyscyplinie liczą się wyniki ze wszystkich jedenastu wyścigów) wraz z Brytyjkami oraz Francuzkami, które zajmowały odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

REKLAMA

Po pierwszej części finałowego wyścigu polski duet plasował się na 6 miejscu. Przy drugiej boi awansował na czwarte miejsce, utrzymano je podczas przepłynięcia przez trzeci znak. Walka o ostateczne pozycje na podium trwała do ostatniego kursu. Na finiszową prostą Polki weszły przed Brytyjkami, które dzięki przewadze z poprzednich wyścigów zagwarantowały sobie wcześniej złoto olimpijskie. Dzięki wyprzedzeniu Francuzek nasza osada, przy tej samej liczbie punktów (54), zdobyła srebrny medal. Jest to najlepszy wynik Jolanty Ogar-Hill w historii występów olimpijskich,

Były to ostatnie zawody w klasie 470 podczas Igrzysk, w których rywalizowały duety żeńskie. Za trzy lata w Paryżu pływać będą miksty. Srebro Polek to piąty medal w historii polskiego żeglarstwa i pierwszy srebrny krążek w tej kolekcji.

Sukces duetu Ogar-Hill/Skrzypulec to siódmy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dotychczasowy dorobek naszej kadry olimpijskiej to dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *