Opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli odpocząć. Rusza program “Opieka wytchnieniowa”

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Na 19. sesji Rady Miasta zdecydowano o przystąpieniu do programu “Opieka wytchnieniowa”. Członkowie rodzin i opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli skorzystać z czasowego zastępstwa innych osób wykwalifikowanych. Do wykorzystania będą mieli 240 godzin.

Czasowe zastępstwo w opiece nad osobami niepełnosprawnymi to okazja dla opiekunów do odpoczynku. W tegorocznej edycji programu “Opieka wytchnieniowa” mają oni do wykorzystania 240 godzin. Dodatkowo, zyskają oni także możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i uzyskania wsparcia psychologicznego. Natomiast osoby niepełnosprawne, w ramach programu, będą mogły skorzystać z 14-dniowego pobytu w ośrodku opieki. Miasto na realizację programu przeznaczy ponad 134 tys. zł. Pozostałe 80 proc. kosztów programu, czyli ponad 540 tys. zł, zostanie pokryte przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nabór do programu będzie prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu. Szacuje się, że w tym roku ze wsparcia skorzysta 140 opiekunów osób niepełnosprawnych. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *