Opóźnienia w pracach drogowych na Wałach gen. Sikorskiego i ul. Chopina

Box2 Wiadomości
Fot. MZK / UM Toruń

Przedłużają się prace drogowe na ul. Wały gen. Sikorskiego i ul. Chopina. Etap I inwestycji w rejonie pl. Rapackiego zrealizowany miał zostać do końca lipca. Obecnie termin ten wyznaczony jest na połowę września.

Jednym z powodów opóźnień są odkrywki historyczne. Znalezione w ziemi rzeczy musiały zostać zabezpieczone i odpowiednio zinwentaryzowane.

– W związku z trwającymi robotami, obecna organizacja ruchu drogowego jak i funkcjonowanie komunikacji miejskiej pozostają bez zmian do odwołania – czytamy na stronie torun.pl.

W najbliższych dniach na ul. Chopina zakończą się prace związane z uzbrojeniem podziemnym. Kolejnym realizowanym zadaniem jest zaś przebudowa Strugi Toruńskiej.

Na Wałach gen. Sikorskiego rozpoczną się zaś prace związane z wykonaniem płyty podtorzowej wylewanej na mokro. Kontynuowane jest układanie płyt prefabrykowanych na torowisku oraz wykonywanie warstw konstrukcyjnych oraz chodnika wzdłuż Teatru im. Wilama Horzycy.

3 thoughts on “Opóźnienia w pracach drogowych na Wałach gen. Sikorskiego i ul. Chopina

  1. Nie ma sprawy ,każdy mądry w tak małym mieście jak Toruń ,wybiera rower,hulajnogę czy nogi .Płaczą ci co jadą autem od 500 m do 4 km. Współczuje tym co pracują autem ,reszta to lenie . Robić spokojnie,ważne żeby było dobrze zrobione.

  2. To jest śmieszna; analogiczne inwestycje w innych, często większych miastach od Torunia są realizowane o niebo sprawniej i szybciej. Ale chyba w Toruniu pod zarządem Pana Zalewskiego nie chodzi o to by zrobić, ale by robić i by kolega mógł zarobić !

  3. A można było zobowiązać wykonawcę do pracy dwuzmianowej, niektóre miasta tak robią. Nie rozumiem ” płyty PODTORZOWEJ wylwanej na mokro” czyżby jakieś nowinki techniczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *