“Opozycja chce wkładać kij w szprychy rządowi”. Jarosław Gowin w Toruniu

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Kandydaci PiS do parlamentu, Iwona Michałek i Zbigniew Rasielewski, otrzymali na środowej konferencji prasowej oficjalne poparcie wicepremiera, Jarosława Gowina.

Michałek, startująca w wyborach do Sejmu, zapowiada przede wszystkim kontynuację dotychczasowych przedsięwzięć. W jej programie znajduje się między innymi praca nad powiększeniem renomy regionalnych uczelni wyższych, polepszenie warunków pracy nauczycieli i uczniów, ale też współpraca z policją nad poprawą bezpieczeństwa, czy rozwój lokalnej infrastruktury oraz polityka prospołeczna. 

REKLAMA

– Chcę doprowadzić do końca ten pomysł utworzenia muzeum Elżbiety Zawackiej, “ZO” w Forcie św. Jakuba. To jest dla mnie bardzo ważne. Chcę popracować również nad tym, by nasze dworce były piękne nie tylko w planach, ale także w rzeczywistości. Żeby udrożnić wyjazd z Torunia na Olsztyn, ta droga, żeby była również zrobiona – mówiła Michałek. –  To są plany, które są konkretne, ważne dla miasta, chcę nadal wspierać samorząd miasta Torunia.

Z kolei Rasielewski, kandydat do Senatu, chce przekonać wyborców swoim doświadczeniem oraz młodym wiekiem. 

– Od 2006 roku działam w toruńskim samorządzie, najpierw jako radny Rady Miasta Torunia, a od 2010 jako zastępca prezydenta. I to moje bogate doświadczenie chcę przełożyć na pracę w Senacie – zapewniał wiceprezydent Torunia. – Jestem przekonany, że ten senat można odmłodzić, że nie musi być ta izba wyższa tylko i wyłącznie taką izbą, gdzie przesiadują starsi panowie. Jestem przekonany, że to doświadczenie, ten entuzjazm, który ciągle w sobie posiadam, jestem w stanie przełożyć na pracę w Senacie i na to, co się za chwilę może dziać w regionie. 

Do głosowania na kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu zachęcał Jarosław Gowin. Podkreślał on sukcesy partii rządzącej w kończącej się kadencji. 

– Przez ostatnie 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości i całej Zjednoczonej Prawicy, Polska zmieniła się pod wieloma względami, zdecydowanie na lepsze – mówił. – Jesteśmy na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego, mamy rekordowo niskie bezrobocie, mamy rekordowo niski dług publiczny, a równocześnie realizujemy najszersze w Unii Europejskiej programy społeczne. Chcemy kontynuować te działania. Niedawno przedstawiliśmy plan Zjednoczonej Prawicy, program na następne 4 lata i myślę, że ten program przekonuje wielu wyborców, nawet do tej pory nieprzychylnych naszemu obozowi, do tego, że warto przedłużyć ten mandat zaufania. 

Wicepremier skrytykował także opozycję. Jego zdaniem, skupia się ona na wyborach do Senatu, bo wie, że nie ma szans na zdobycie przewagi w Sejmie. 

– Plan opozycji jest czytelny. Chce wkładać kij w szprychy rządowi utworzonemu przez Zjednoczoną Prawicę. Te wybory do Senatu są najważniejszymi wyborami senackimi od 1989 roku – zaznaczał Gowin –  Dlatego z tak pełnym przekonaniem, z jakim namawiam wszystkich mieszkańców Torunia i okręgu toruńskiego do oddania głosu w wyborach do sejmu na panią minister, Iwonę Michałek, z równie wielkim przekonaniem, proszę wszystkich mieszkańców Torunia o oddanie głosu na pana prezydenta, Zbigniewa Rasielewskiego – zakończył. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *