Organizatorzy toruńskiego WOŚP-u docenieni

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

18 lutego prezydent Michał Zaleski wręczył pamiątkowe serca organizatorom toruńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu tegoroczny WOŚP okazał się rekordowy.

Na 28. Finale WOŚP w Toruniu zebrano rekordową kwotę ponad 738 tys. zł., czyli o ponad 130 tys. zł. więcej niż w ubiegłym roku.

Na ulicach miasta kwestowało niemal 800 wolontariuszy. Zrzeszeni byli w trzech sztabach – w Dworze Artusa, SP nr 1 i na Skarpie. Finał na Rynku Staromiejskim uzupełniony był wieloma wydarzeniami towarzyszącymi, jak “Wielkim Wiosłowaniem dla WOŚP” czy “Biegiem dla WOŚP”. Gmina wsparła organizatorów kwotą ponad 46 tys. zł., a sam prezydent przekazał na aukcję przedmioty, warte łącznie ponad 2.7 tys. zł.

Nie zabrakło także tradycyjnej już Ściskawy. Akcja wywodzi się z Torunia, więc nic dziwnego, że stanowi jeden z głównych punktów programu Wielkiego Finału.

Tegoroczny finał pokazuje, jak dobrze przygotowane są wydarzenia WOŚP w Toruniu. Każdy ze sztabów dołożył do tego wielkiego sukcesu swoją cegiełkę, a właściwie dużą, czerwoną cegłę na szczytny cel. To świadczy o naszym zaangażowaniu, nie spuszczamy z tonu! Fundacja Jurka Owsiaka może być z Torunia zadowolona i może nas stawiać za przykład! – mówi prezydent Michał Zaleski.

Za zaangażowanie i społeczną pracę wyróżniono pięciu organizatorów toruńskiego finału WOŚP i imprez towarzyszących. Pamiątkowe serce otrzymali: Malwina Ziembiewicz ze sztabu głównego, Anita Nowak ze sztabu przy SP nr 1, Katarzyna Majkowska ze sztabu w III LO, dr Wojciech Peszyński, organizator WOŚP na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK oraz Sławomir Kruszkowski, organizator wiosłowania na ergometrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *