Osiedle Na Skarpie: Eko Patrol uratował małego łosia

Box2 Wiadomości

Eko Patrol toruńskiej Straży Miejskiej po raz kolejny pomógł dzikiemu zwierzęciu. Tym razem do interwencji doszło Na Skarpie. Mały, niesamodzielny łoś, błąkał się w okolicach ronda na ul. Olimpijskiej i szukał mamy. Toruńscy strażnicy zabezpieczyli zwierzę i wezwali Animal Patrol.

Do zdarzenia doszło 9 maja ok. godz. 10.00 na osiedlu Na Skarpie. Młody łoś widziany był przez mieszkańców w okolicach ronda na ul. Olimpijskiej. Łoś był wyczerpany i potrzebował pomocy. Okazało się, że ma jeszcze pępowinę i urodził się zaledwie dwa dni wcześniej. Strażnicy znaleźli go na skraju lasu, jak w poszukiwaniu matki podążał w stronę ruchliwej ulicy. Niestety, leśnicy w tych rejonach nie widzieli w ostatnim czasie klępy. Na miejsce wezwany został Animal Patrol, który przetransportował łoszaka do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylarni.

Strażnicy miejscy przypominają, że w przypadku zauważenia młodego, dzikiego zwierzęcia nie należy pomagać mu na własną rękę, jeżeli nie jest ranne i nie znajduje się w sytuacji zagrożenia, aby nie pozostawić na nim ludzkiego zapachu.

Fot. Straż Miejska w Toruniu

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *