Ósmoklasiści na start – rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

W poniedziałek rozpoczyna się rekrutacja do toruńskich liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. W tym roku ponownie odbywa się z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Rekrutacji można dokonać, wchodząc na stronę: https://torun.edu.com.pl/kandydat , podana jest tam szczegółowa oferta i zasady naboru do szkół.

Dokumenty do klas ogólnodostępnych w liceach, technikach i branżowych szkołach I stopnia można składać do 21 czerwca do 15:00. W przypadku klas sportowych, dwujęzycznych, przygotowania wojskowego oraz tych, które kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, wnioski będą przyjmowane do 31 maja do 15:00.

Krótszy czas na zapisy dotyczy następujących klas:

  • 2 oddziały mistrzostwa sportowego (kolarstwo, wioślarstwo, hokej na lodzie, piłka nożna) w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Nr 13 w Toruniu, przy ul. Targowej 36/38,
  • 1 oddział sportowy (piłka koszykowa, piłka nożna) w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Grunwaldzkiej 33/35,
  • 1 oddział przygotowania wojskowego w Technikum Nr 4 w Zespole Szkół Technicznych, przy ul. Legionów 19/25,
  • 3 oddziały dwujęzyczne (język angielski) w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, przy Placu św. Katarzyny 9,
  • 1 oddział wymagający od kandydata szczególnych indywidualnych predyspozycji, tj. oddział matematyczno-fizyczno-informatyczny „uniwersytecki”, w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, przy ul. Warszawskiej 1/5.

Próby sprawnościowe oraz sprawdzian uzdolnień kierunkowych na oddziale “uniwersyteckim” odbędą się między 1 a 14 czerwca.

Można złożyć dokumenty do nie więcej niż 3 szkół (ustalając listę preferencji, czyli decydując, gdzie się bardziej chce iść). Po wypełnieniu wniosku elektronicznego należy go wydrukować i własnoręcznie podpisać, istnieje też możliwość podpisania wersji elektronicznej za pomocą profilu zaufanego.

Do wniosku należy dołączyć potrzebne dodatkowe dokumenty w zależności od typu klasy, jaką się wybrało (na przykład orzeczenia lekarskie w przypadku klas sportowych i przygotowania wojskowego).

Do 25 czerwca do 15:00 należy złożyć do szkoły pierwszego wyboru świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Ogłoszenie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów nastąpi 22 lipca. Potwierdzenia woli przyjęcia do szkoły trzeba dokonać od 23 do 30 lipca do 15:00. Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych podane zostaną 2 sierpnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *