Oto drużyna Piotra Całbeckiego do sejmiku województwa [PEŁNA LISTA]

Box2 Wiadomości
Liderem listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu toruńsko-chełmińskim będzie Piotr Całbecki, fot. Łukasz Piecyk

Liderem listy w okręgu toruńsko-chełmińskim w wyborach do sejmiku województwa jest marszałek Piotr Całbecki. Co zamierza zrobić Koalicja Obywatelska w regionie?

W każdym z sześciu okręgów wyborczych do sejmiku komitety mogą wystawić siedmiu kandydatów. W sobotę Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów w okręgu toruńsko-chełmińskim. Na czele drużyny jest marszałek Piotr Całbecki.

Z „dwójką” wystartuje Jacek Warczygłowa, lider Nowoczesnej w regionie, a „trójką” Leszek Pluciński, lekarz i sejmikowy radny Platformy Obywatelskiej ostatnich trzech kadencji.

Kolejne miejsca przypadły: Katarzynie Lubańskiej, radnej sejmiku i pedagog, Anecie Rzepce, która brała udział w wiosennym strajku osób niepełnosprawnych w Sejmie, Grażynie Kasprowicz, emerytowanej nauczycielce zasiadającej w Powiatowej Radzie Senioralnej i Jackowi Gajewskiemu, sejmikowego radnemu PO, który w Toruniu jest kojarzony głównie z żużlem, był przez wiele lat menedżerem toruńskich Aniołów.

Co proponuje Koalicja Obywatelska w naszym regionie? Zarys programu Całbecki już przedstawił na niedawnej konwencji w Tumulcie. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zapowiadają m.in. stworzenie Regionalnego Banku Inwestycyjnego, który ma wspierać rozwój gospodarki, przedsiębiorstw i samorządów, a także przygotowanie samorządu województwa do kolejnej perspektywy europejskiej i realizacji kolejnych projektów.

Kandydaci stawiają także m.in. na rozbudowę infrastruktury drogowej, zrównoważone wykorzystanie funduszy europejskich oraz rozwój rynku pracy w regionie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *