Oto drużyna PiS w wyborach do toruńskiej rady miasta [PEŁNA LISTA]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

PiS w środowe popołudnie przedstawił listy kandydatów do toruńskiej rady miasta. W poszczególnych okręgach wyborczych “jedynkami” będą: Michał Jakubaszek, Adrian Mól, Dariusz Mądrzejewski i Zbigniew Rasielewski.

Listę w okręgu nr 1 (Skarpa, lewobrzeże, Kaszczorek) otwiera Michał Jakubaszek, radnych dwóch kadencji, adwokat, rodowity torunianin związany ze Skarpą.

– Jestem przekonany, że program PiS to najlepszy program dla Torunia, bo program pisany przez mieszkańców Torunia m.in. przez nas – mówi Jakubaszek. – Powstawał przez kilkanaście miesięcy, był tworzony w zespołach i jest to z pewnością najlepszy program dla Torunia. Ale żeby wygrać wybory, nie wystarczy tylko dobry program. Trzeba mieć zgraną drużynę profesjonalistów. Są wśród nas ludzie młodzi, starsi, z mniejszym i większym doświadczeniem, są kobiety i mężczyźni. Jestem przekonany, że to jest absolutnie najlepsza drużyna. Potrzebna jest jeszcze trzecia rzecz: pasja, zaangażowanie i miłość. My po prostu kochamy Toruń!

“Dwójką” w tym okręgu jest Katarzyna Błądek-Mikołajczyk z Porozumienia Jarosława Gowina, pracowniczka urzędu wojewódzkiego. Z trzeciej pozycji startuje obecny radny PiS Wojciech Klabun, który reprezentuje lewobrzeże.

W okręgu nr 2 (Bydgoskie) lokomotywą wyborczą będzie Adrian Mól, rzecznik wojewody, wcześniej związany z TV Trwam. Na “podium” znaleźli się też Hubert Jakubowski, współpracownik Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa oraz Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

– Tak, jak dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy słowa w samorządzie – mówi Mól. – Obóz Zjednoczonej Prawicy jest gwarantem lepszej współpracy rządu z toruńskim samorządem. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy częścią tego rządu, który postawił na trzy filary: bezpieczeństwo, rodzinę i rozwój. Dla toruńskich rodzin w przeciągu zaledwie trzech lat wypłaciliśmy 240 mln zł w ramach Programu Rodzina 500+ i 7 mln zł na Program “Dobry Start”.

Listę w okręgu nr 3 (Chełmińskie, Wrzosy, Starówka, JAR) otwiera Dariusz Mądrzejewski, szef toruńskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina, społecznik i były sędzia piłkarski. Z “dwójką” o mandat walczy Barbara Królikowska-Ziemkiewicz, obecna radna PiS, a z “trójką” Krzysztof Buława, były radny i były szef biura poselskiego Zbigniewa Girzyńskiego.

– Jestem torunianinem, mieszkam na Wrzosach, tam się wychowałem i tam działałem w radzie okręgu – mówi Mądrzejewski. – Z wykształcenia jestem politologiem. Jestem zawodowo związany z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Łowiczu, do której należy nasz zakład toruński. Gdyby udałoby mi się uzyskać mandat radnego, mogę państwa zapewnić o mojej ciężkiej i sumiennej pracy. A wszystkim współkandydatom – szczególnie z mojej listy – życzę powodzenia i obyśmy uzyskali jak najwięcej mandatów. Bo w jedności siła.

Niespodzianek nie ma w “czołówce” listy w okręgu nr 4 (Rubinkowo, Grębocin, Bielawy, Jakubskie, Mokre). Na pierwszych trzech miejscach startują: Zbigniew Rasielewski oraz radni Dagmara Tuszyńska i Ludwik Szuba.

Oto pełne listy kandydatów PiS do toruńskiej rady miasta:

Okręg nr 1 (Skarpa, lewobrzeże, Kaszczorek)

 1. Michał Jakubaszek
 2. Katarzyna Błądek-Mikołajczyk
 3. Wojciech Klabun
 4. Ewa Obremska-Zaleska
 5. Piotr Kociorski
 6. Marianna Laurentowicz
 7. Wiesław Knitter
 8. Hanna Zawacka
 9. Marcin Piotrowski

Okręg nr 2 (Bydgoskie)

 1. Adrian Mól
 2. Hubert Jakubowski
 3. Wioletta Dąbrowska
 4. Renata Kozioł
 5. Kazimiera Podgórska
 6. Ewaryst Gajek
 7. Karol Wojtasik

Okręg nr 3 (Chełmińskie, Starówka, JAR, Wrzosy)

 1. Dariusz Mądrzejewski
 2. Barbara Królikowska-Ziemkiewicz
 3. Krzysztof Buława
 4. Kamil Kojak
 5. Dariusz Modrzewski
 6. Renata Margalska
 7. Teresa Jeszka
 8. Mateusz Schalau

nr 4 (Rubinkowo, Mokre, Jakubskie, Grębocin, Bielawy)

 1. Zbigniew Rasielewski
 2. Dagmara Tuszyńska
 3. Ludwik Szuba
 4. Katarzyna Chłopecka
 5. Jarosław Bochenek
 6. Roman Szefler
 7. Danuta Rajczak-Zalewska
 8. Paweł Czynszak
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *