Oto drużyna Tomasza Lenza i Koalicji Obywatelskiej w wyborach do rady miasta

Box2 Wiadomości
Konwencja Koalicji Obywatelskiej odbyła się w sobotnie południe w Tumulcie przy Rynku Nowomiejskim, fot. WG

W sobotnie południe w Tumulcie przy Rynku Nowomiejskim odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, na której zostali przedstawieni kandydaci do toruńskiej rady miasta. Listy w czterech okręgach otwierają Jakub Hartwich, Margareta Skerska-Roman, Bartosz Szymanski i Krystyna Żejmo-Wysocka.

Zarys miejskiego programu Koalicji Obywatelskiej (w jego skład wchodzi Platforma Obywatelska i Nowoczesna) przedstawił Patryk Wawrzyński, który kandyduje z 9. miejsca w okręgu nr 4 (Rubinkowo, Mokre, Jakubskie, Grębocin i Bielawy) i jest rzecznikiem komitetu.

– 12 lat temu zakochałem się w tym mieście, ale nie jest to miłość łatwa – mówi Wawrzyński. – Jestem szczerze przekonany, że Toruń ma wspaniałą przyszłość. Przyszłością Torunia jest Tomasz Lenz i Koalicja Obywatelska. A lepszy Toruń to inicjatywa, którą możemy realizować wspólnie. Nie ma przyszłości bez innowacji.

Koalicja stawia na edukację, bo ona jest “najprostszą drogą do innowacji”. – Potrzebujemy szkoły z bogatą i różnorodną ofertą – podkreśla Wawrzyński. – Potrzebujemy nowoczesnego szkolnictwa branżowego. Przyszłość Torunia to miasto wiedzy. Chcemy, aby Toruń był centrum życia naukowego w północnej Polsce. Zamierzamy utworzyć kampus politechniczny w Toruniu. Mamy ambitne plany, ale wykonalne. Chciałbym, aby moja córka i inne dzieci miały w Toruniu perspektywy do rozwoju. Stwórzmy im najlepsze warunki do rozwoju.

Listę w okręgu nr 1 (lewobrzeże, Skarpa, Kaszczorek) otwiera Jakub Hartwich, niepełnosprawny, który wiosną zaangażował się w protest w Sejmie. W radzie miasta chce zająć się przede wszystkim sprawami osób niepełnosprawnych.

– W Toruniu chciałbym wprowadzić dodatek 500 zł – mówi Hartwich. – To nasz koronny postulat z Sejmu. Chciałbym poprawić też infrastrukturę osób z niepełnosprawnościami i rodzin z małymi dziećmi. Chciałbym, aby dzieci jak jak nie były zamknięte w domach i żeby nauczanie indywidualne było realizowane w szkole. Dzięki szkole jestem tym, kim jestem i szkoła mnie wychowała.

Jednym z pomysłów Hartwicha jest utworzenie klubu dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie “dzieci mogłyby spotykać się z rówieśnikami, ale też z osobami zdrowymi”. – Bo dziś niepełnosprawni są zamknięci w domu – zauważa kandydat. – Chciałbym wprowadzić kartę dla osób niepełnosprawnych ze zniżkami na imprezy kulturalne i sportowe. Trzymajcie za mnie kciuki. Pomóżcie mi w tym!

“Jedynka” na Bydgoskim – Margareta Skerska-Roman – to osoba od wielu lat związana z oświatą i na oświatę chcę postawić w swojej działalności w radzie miasta. Zamierza zwiększyć standardy w edukacji i pracy nauczycieli.

Lider listy w okręgu nr 3 (Chełmińskie, Wrzosy, Starówka, JAR) stawia na innowacje. To Bartosz Szymanski z Nowoczesnej, 41-letni programista, absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UMK. Proponuje uruchomienie karty miejskiej, aplikacji ułatwiającej kontakt mieszkańcom z urzędem miasta, finansowanie in vitro z budżetu miasta i zwiększenie udziału mieszkańców w decydowaniu o najważniejszych sprawach miasta. Z kolei Krystyna Żejmo-Wysocka z PO, która otwiera listę w okręgu nr 4 zamierza zająć się kwestiami społecznymi i sprawami toruńskich rodzin. Obecnie kieruje departamentem spraw społecznych w urzędzie marszałkowskim.

Oto pełne listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do toruńskiej rady miasta:

Okręg nr 1 (lewobrzeże, Skarpa, Kaszczorek)

 1. Jakub Hartwich
 2. Bartłomiej Jóźwiak
 3. Łukasz Barański
 4. Justyna Iwińska
 5. Piotr Lenkiewicz
 6. Barbara Mańkowska
 7. Agnieszka Rodzińska
 8. Łukasz Owczarczyk
 9. Marta Czerklewicz

Okręg nr 2 (Bydgoskie)

 1. Margareta Skerska-Roman
 2. Paweł Gulewski
 3. Paweł Popielarz
 4. Barbara Lipińska
 5. Anna Wołek
 6. Aneta Krężelewska
 7. Michał Wojtczak

Okręg nr 3 (Chełmińskie, Wrzosy, Starówka, JAR)

 1. Bartosz Szymanski
 2. Michał Rzymyszkiewcz
 3. Piotr Wiznerowicz
 4. Michał Piotrowski
 5. Małgorzata Jabłońska
 6. Magdalena Zimnerman
 7. Iwona Lizon-Szurmiej
 8. Patryk Łonek

Okręg nr 4 (Rubinkowo, Mokre, Jakubskie, Grębocin, Bielawy)

 1. Krystyna Żejmo-Wysocka
 2. Łukasz Walkusz
 3. Maciej Krużewski
 4. Katrzyna Wilczyńska
 5. Sławomir Kłosiński
 6. Lidia Chyła
 7. Przemysław Munnich
 8. Dominika Walichniewicz
 9. Patryk Wawrzyński
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *