Oto lista kandydatów Wiosny do europarlamentu. Kto z Torunia? Są niespodzianki

Box2 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wiosna Roberta Biedronia przedstawiła pełną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w kujawsko-pomorskim okręgu. Wśród nich jest Monika Gotlibowska, jedna z liderek partii i Marek Pijanowski, były dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa.

Dziś lider Wiosny ogłosił pełne listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Poznaliśmy też wszystkie nazwiska osób, które powalczą w wyborach w okręgu kujawsko-pomorskim.

REKLAMA

Już wcześniej było wiadomo, że listę otwiera Wanda Nowicka, była marszałek Sejmu. Zamyka ją zaś (z nr 10) aktor Olgierd Łukaszewicz.

Wśród osób związanych z Toruniem na liście znajdziemy m.in. Marka Pijanowskiego, byłego dyrektora Centrum Kultury Dwór Artusa i miejskiego radnego, Oksanę Lytvynenko czy Monikę Gotlibowską, jedną z liderek Wiosny (przedsiębiorczyni i działaczka społeczna).

Dziś kandydaci Wiosny – na czele z Wandą Nowicką, byłą marszałek Sejmu, zorganizowali briefing prasowy pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

– Mam takie, a nie inne buty, ze sznurówkami w kolorze tęczy. Są to oryginalne buty zespołu Pink Floyd – mówi Marek Pijanowski, kandydat Wiosny. – Chcemy, by ludzie patrząc na buty nie zastanawiali się, czy jest to człowiek hetero, gej, czy zwyczajnie miłośnik danej muzyki. Chciałbym, aby Wiosna Biedronia sprawiła, że nie będziemy różnić ludzi.

O tym, jakie plany na funkcjonowanie w Parlamencie Europejskie ma Wiosna, poinformowała Nowicka. Według liderki listy równość i różnorodność są wartością dla Polski. Kandydaci partii Biedronia będą o niej mówić w europarlamencie.

– Partia Wiosna tworzy program, który jest całkowicie zgodny z moim światopoglądem, z działalnością, którą prowadzę od 20 lat – mówi Nowicka. – Równość jest podstawą w Unii Europejskiej. Równość ze względu na płeć, wiek, orientację seksualną, wyznawaną religię, światopogląd, pochodzenie etniczne i wiele innych. Wszyscy, bez względu na te różnice, mają prawo cieszyć się wszystkimi wolnościami i uprawnieniami, jakie posiadają obywatele Unii.

To nie koniec planów Wiosny na działalność w europarlamencie. – Każdy z nas będzie pracował w tych dziedzinach, na których się zna. Każdy z nas słucha doradców i mamy szerokie grono ekspertów – mówi Pijanowski.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

5 thoughts on “Oto lista kandydatów Wiosny do europarlamentu. Kto z Torunia? Są niespodzianki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *