Oto lokomotywy wyborcze PiS do rady miasta. Wojtasik aż na siódmym miejscu

Box2 Wiadomości
Fot. WG

Zarząd okręgowy PiS na czele z Marzanną Drab zatwierdziły listy kandydatów PiS do toruńskiej rady miasta. Na “jedynkach” w czterech okręgach znaleźli się: Michał Jakubaszek, Barbara Królikowska-Ziemkiewicz, Adrian Mól i Zbigniew Rasielewski, jednocześnie startujący w wyborach prezydenckich.

Swoje rekomendacje dotyczące kształtu list najpierw przygotowały miejskie struktury PiS. Dziś zajął się nim zarząd okręgu toruńsko-włocławskiego PiS, na czele którego stoi Marzanna Drab.

Udało nam się ustalić, kto znajdzie się na pierwszych miejscach w czterech okręgach wyborczych w Toruniu. Niespodzianek nie ma w okręgu nr 1 (Skarpa, Kaszczorek, lewobrzeże). Ostatecznie rywalizację Michał Jakubaszek – Wojciech Klabun wygrał ten pierwszy. Klabun wystartuje z drugiej pozycji.

Sporo zmian – w porównaniu do poprzednich wyborów – na czele listy szykuje się na Bydgoskim Przedmieściu (okręg nr 2). Według informacji, do których dotarliśmy, “jedyną” może tam być Adrian Mól, obecnie rzecznik prasowy wojewody, a wcześniej dziennikarz TV Trwam. Kolejne miejsca zajmą Hubert Jakubowski i Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. Karol Wojtasik zaś ma walczyć o mandat z siódmego miejsca.

W okręgu nr 3 (Chełmińskie, Wrzosy, Starówka, JAR) już nie zobaczymy na liście Jacka Kowalskiego. Zrezygnował ze startu, bo pełni funkcję kierowniczą w spółce państwowej (Jarosław Kaczyński wykluczył takie osoby z kandydowania). Lokomotywą ma być wieloletnia radna Barbara Królikowska-Ziemkiewicz (niegdyś radna PO).

Z “dwójki” wystartuje Dariusz Mądrzejewski, szef toruńskiego koła Porozumienia Jarosława Gowina. Kolejne miejsca mają zająć Kamil Kojak i Krzysztof Buława z PiS. Ten drugi już był miejskim rajcą. Zrobiło się o nim głośno, gdy po alkoholu wsiadł na rower i wpadł w ręce policji. Mandatu radnego nie stracił. Zmieniły się bowiem przepisy i jazda rowerem z promilami stała się jedynie wykroczeniem.

Niespodzianek nie ma też w okręgu nr 4 (Rubinkowo, Jakubskie, Mokre, Grębocin, Bielawy). Tam listę “pociągnie” Zbigniew Rasielewski, wiceprezydent Torunia i kandydat PiS na prezydenta Torunia. Kolejne miejsca należą do rajców: Dagmary Tuszyńskiej i Ludwika Szuby.

Komitety mają czas do 17 września na rejestrację list. – Zmian na listach do rady miasta już raczej nie powinno być – mówi nam nieoficjalnie jeden z działaczy PiS z Torunia.

Wśród kandydatów PiS do sejmiku województwa z naszego okręgu wymienia się m.in. Przemysława Przybylskiego (obecny radny PiS), Wojciecha Świtalskiego, szefa toruńskich struktur PiS i Annę Łukaszewską, dyrektor wydziału edukacji w magistracie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *