Oto pomysły Michała Zaleskiego dla Bydgoskiego Przedmieścia

Box2 Polityka
Od lewej: Henryk Żołnowski, Ada Kamela, Michał Zaleski i Maciej Korzeniowski z komitetu Michała Zaleskiego, fot. Wojciech Giedrys

Komitet wyborczy wyborców Michała Zaleskiego w piątkowe przedpołudnie na mostu między parkiem miejskim a Martówką przedstawił swoje postulaty wyborcze dla Bydgoskiego Przedmieścia. Jednym z nich jest poprawa bezpieczeństwa.

– Chodzi o zwiększenie ilości patroli, monitoringu, ale i także bezpieczeństwa w ruchu drogowym niechronionych uczestników tego ruchu, a więc pieszych i rowerzystów, poprawę oznakowania przejść na drogach i przejazdów dla rowerzystów – mówi Michał Zaleski, lider komitetu i kandydat na prezydenta Torunia.

REKLAMA

Zaleski zapowiada też budowę lokalnych miejsc spotkań. W przypadku Bydgoskiego chodzi o modernizację, przebudowę i rewitalizację kamienicy przy ul. Bydgoskiej 50/52. W części tego budynku powstanie osiedlowe centrum kultury.

Podczas konferencji Zaleski przypomniał także o przebudowie i modernizacji torowiska tramwajowego m.in. na ul. Bydgoskiej od Reja do Chopina i Kraszewskiego. Prace nad dokumentacją projektową są w toku. Roboty mają ruszyć w 2020 r.

Wymiana pieców węglowych np. na ogrzewanie gazowe, budowa hali sportowej dla Szkoły Podstawowej nr 11 i budowa trasy średnicowej między Szosą Chełmińską a Szosą Okrężna – to kolejne postulaty wyborcze komitetu Michała Zaleskiego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *