Otrzęsiny odwołane, Od Nowa zamknięta. UMK na nowych zasadach

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Zajęcia, co do zasady, będą odbywać się w trybie zdalnym z nielicznymi wyjątkami. Odwołane zostały wszystkie imprezy i wyjazdy zagraniczne, nieczynne będzie także Akademickie Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” oraz Uniwersyteckie Centrum Sportowe.

Nowe zasady funkcjonowania UMK związane są z wprowadzeniem szczególnych ograniczeń w działalności szkół wyższych, zlokalizowanych w obszarach czerwonych zagrożenia epidemicznego. Przypominamy, że Toruń i powiat toruński zostały objęte czerwoną strefą.

Co do zasady, wszystkie zajęcia dydaktyczne o charakterze teoretycznym, praktyki i staże studenckie odbywać się będą w trybie zdalnym. Dotyczy to także zajęć z wychowania fizycznego. Rektor UMK Andrzej Sokala dopuścił możliwość stacjonarnego odbywania niektórych zajęć praktycznych na Wydziale Chemii, Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Wydziale Sztuk Pięknych oraz na wydziałach Collegium Medicum. Ostateczna decyzja, które zajęcia będą odbywać się stacjonarnie zapadnie jeszcze dziś.

Wszystkie imprezy okolicznościowe i wydarzenia sportowe zostały odwołane. Nie odbędą się m.in. otrzęsiny. Wstrzymano działalność Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, nieczynna będzie także “Od Nowa”. Do odwołania wstrzymano także wszystkie wyjazdy zagraniczne pracowników, studentów i doktorantów. Pracownicy administracji i bibliotekarze będą pracować w systemie rotacyjnym, taki sam system będzie można też zastosować do pracowników inżynieryjno-technicznych. Czas pracy został zmodyfikowany także dla pracowników obsługi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *