Otwarcie kin w Toruniu. Gdzie będzie można iść na seans?

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Rząd zezwolił na wznowienie działalności kin dla 50 proc. publiczności od piątku 12 lutego. Niestety, nie wszystkie kina w Toruniu zdecydowały się na otwarcie. Sprawdzamy, czy Cinema City, Kino Studenckie “Niebieski Kocyk” i Kino Centrum wznawiają działalność.

Cinema City Czerwona Droga i Cinema City Toruń Plaza, czyli największe toruńskie kina, nie zostaną jutro otwarte. Sieć wyjaśniła przyczyny takiej decyzji w oficjalnym komunikacie.

REKLAMA

Otwarcie kin w sytuacji możliwego ich ponownego zamknięcia z uwagi na zmienną sytuację epidemiczną, spowodowałoby nieodwracalne szkody dla wszystkich podmiotów działających na rynku. W ich interesie – zarówno jeśli chodzi o podmioty prowadzące kina, jak i dystrybutorów oraz producentów filmowych – jest otwarcie rynku kinowego w warunkach, w których takie ryzyko będzie możliwie jak najmniejsze – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Podobną decyzję podjęło także Kino Studenckie “Niebieski Kocyk”, działające przy Od Nowie.

Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo dynamiczna, więc warto poczekać na jej stabilizację, ponieważ nie chcemy otwierać kina i wkrótce zamykać go ponownie w przypadku pogorszenia się sytuacji i powrotu do ograniczeń epidemicznych – argumentuje “Niebieski Kocyk”.

Dla kinomanów z Torunia są jednak i dobre wieści. Działalność postanowiło wznowić Kino Centrum, działające w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Seanse będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Co na pierwszy ogień w repertuarze? Animacja “Zabij to i wyjedź z tego miasta”, komedia “Palm Springs”, dokument “Helmut Newton. Piękno i bestia” oraz dwie animacje familijne “Szybcy i śnieżni” oraz “Filonek Bezogonek”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *