Otwarcie obiektów sportowych. Kiedy wejdziemy na orliki?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Przez ostatnie tygodnie fani uprawiania sportu musieli zapomnieć o wizytach na boiskach. Zanosi się jednak na to, że już wkrótce ta sytuacja się zmieni. Za rządowymi zapowiedziami o odmrażaniu sportu idą także decyzje miejskie. Już w maju powrócimy m.in. na orliki.

W pierwszej kolejności udostępnione mają być obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Ma to nastąpić już 4 maja.

REKLAMA

– Przygotowywane są w tej chwili obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Na początek otwartych zostanie 8 orlików, stadion przy ul. Bema, boisko piłkarskie i boisko do hokeja na trawie przy Szosie Chełmińskiej, boisko piłkarskie na Skarpie, Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. 63. Pułku Piechoty na Podgórzu oraz Przystań Toruń.

Szczegółowy harmonogram działania tych obiektów, wraz z godzinami otwarcia, mamy poznać jutro. Już teraz wiadomo jednak, że nie będą one w pełni dyspozycyjne.

– Na obiekcie może maksymalnie jednorazowo przebywać 6 osób, ale będzie tam można już uprawiać sport nie stosując maseczki. Po to, aby ten reżim ilości osób był pilnowany, te obiekty będą czynne tylko w określonych godzinach i będą na nich w tym czasie animatorzy, zajmujący się organizacją wydarzeń sportowych – informował prezydent.

Podobnie wygląda kwestia orlików szkolnych. W mieście mamy ich 16 i oprócz animatorów, pilnować ich będą również nauczyciele wychowania fizycznego.

– Co do pozostałych obiektów, przygotowania jeszcze trwają – podkreślał Michał Zaleski. – Wiemy, że 4 maja nie uda się otworzyć 24 osiedlowych boisk piłkarskich i wielofunkcyjnych, ponieważ nie bylibyśmy tam w stanie zapewnić odpowiedniej ilości osób, która by tych obiektów pilnowała.

Nadal zamknięte pozostają place zabaw i siłownie zewnętrzne. Tutaj czekać trzeba jeszcze na decyzję rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *