Otwarto nową siedzibę Sądu Rejonowego. Kosztowała 150 mln zł [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Miłosz Zieliński/PressFoto.pl

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Toruniu została otwarta. Budynek ma łączną powierzchnię blisko 18 tys. m² i znajdą w nim miejsce wszystkie wydziały Sądu Rejonowego, wcześniej rozproszone w pięciu różnych lokalizacjach w mieście. Koszt inwestycji to około 150 mln zł, łącznie z wyposażeniem.

– Organizacja pracy Sądu Rejonowego w Toruniu zmieni się w sposób fundamentalny. Byliśmy rozrzuceni po wielu budynkach, a nierzadko też w niewłaściwych warunkach. Nie ma naprawdę przesady w stwierdzeniu, że otrzymaliśmy budynek na miarę XXI wieku. A lepsze warunki pracy to też lepsza jakość pracy, którą wykonujemy na rzecz mieszkańców – mówił podczas otwarcia Krzysztof Dąbkiewicz, prezes Sądu Rejonowego w Toruniu

W nowym gmachu Sądu swoją siedzibę znajdzie 12 wydziałów: trzy wydziały karne, trzy cywilne, wydział ksiąg wieczystych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy oraz gospodarczy KRS i sekcja do spraw wykonania orzeczeń karnych. Wewnątrz zaprojektowano m.in. 40 sal rozpraw, pomieszczenia biurowe i administracyjne oraz salę konferencyjną. W piwnicy zlokalizowane zostały garaż podziemny dla pracowników sądu oraz archiwa i pomieszczenia techniczne.

– Jest to obiekt dostosowany nie tylko do potrzeb sądu, ale też do potrzeb konwojów i funkcjonariuszy policji. Zawsze mieliśmy problem z zabezpieczeniem w przypadku rozpraw karnych czy rozpraw o szczególnym ciężarze gatunkowym – tutaj te kwestie zanikną. Policja ma tu specjalnie wydzielone pomieszczenia, które zapewniają im komfort pracy – dodał Krzysztof Dąbkiewicz.

– Dla Torunia jest to bardzo istotna inwestycja o znakomitej architekturze. Urbanistycznie i społecznie miasto zyskuje – co dla mnie jest sprawą niebagatelną. Najważniejsze, że teraz panie i panowie pracujący w Sądzie Rejonowym są u siebie. Ta jedna wspólna lokalizacja wpłynie także na tempo załatwiania spraw, będzie korzystna dla mieszkańców – mówił prezydent Michał Zaleski.

Nowa siedziba Sądu Rejonowego mieści się na placu Zwycięstwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *