“OtwieraMY gospodarkę”. Sławomir Mentzen zachęca do składania podpisów pod ustawą

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sprzeciw wobec lockdownu w Polsce zatacza coraz szersze kręgi. Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej w ostatnim czasie zaczęli brać sprawy w swoje ręce i otwierać swoje lokale. Tymczasem ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy “OtwieraMY gospodarkę”. Do wsparcia inicjatywy zachęcił dziś Sławomir Mentzen, publikując w mediach społecznościowych wpis, krytykujący prowadzoną przez rząd politykę walki z pandemią.

– Rządzący zachowują się jak małpa z brzytwą, tną na oślep, gdzie popadnie. Trzeba im tę brzytwę zabrać, zanim wszystkim nam zrobią krzywdę. Nie można rozporządzeniem wypuszczanym przed północą zamykać całych branż. Nie można wierzyć w to, że zamykaniem restauracji przegania się wirusa. To jest ciemnota i zabobon – czytamy we wpisie Sławomira Mentzena na Facebooku.

Jego zdaniem, nie ma co liczyć na to, że rząd sam zdecyduje się w najbliższym czasie otworzyć gospodarkę. 

– W marcu zeszłego roku można było mieć nadzieję, że to potrwa jeszcze 14 dni. W styczniu 2021 trzeba być bardzo naiwnym, żeby myśleć, że oni sami się zatrzymają. Trzeba ich powstrzymać, zabrać im te możliwości, zabrać tym małpom brzytwę. Jeżeli oni teraz mówią, że do normalności wrócimy może jesienią, to znaczy, że szykują nam kilka lat stale powracających lockdownów – twierdzi.

Sławomir Mentzen uważa, że Polska powinna dać przykład innym krajom Europy do zrezygnowania z tego typu obostrzeń. Dlatego też ruszył ze zbiórką podpisów pod projektem ustawy, proponującej powrót do normalnego funkcjonowania.

– Udało nam się zebrać w kilka dni ponad 100 tysięcy złotych na pomoc prawną dla przedsiębiorców. Teraz musimy zebrać 100 tysięcy podpisów w trzy miesiące. Jeżeli nam się uda, będę prezentował ten projekt w Sejmie, będę z mównicy sejmowej próbował przekonać posłów do zakończenia lockdownu – napisał. 

Wczoraj do sprawy odniósł się także poseł Konfederacji Artur Dziambor, który gościł w Toruniu podczas otwarcia Centrum Wolności:

Tagged

9 thoughts on ““OtwieraMY gospodarkę”. Sławomir Mentzen zachęca do składania podpisów pod ustawą

 1. Szanowni przedsiębiorcy.
  Nie dajcie się nabierać temu bohaterowi azjatyckiego wybrzeża Pacyfiku.
  Po tych pomysłach jak Was wypuścił na ponad sto tysięcy złotych, chce “se” reklamę za Wasze pieniądze zrobić w Sejmie i walczyć z wybitną osobliwością- Hartwich Iwoną, podobną jak łon sam.
  Wiewiòrka spadła z gałęzi- a jadła orzeszka, jak się dowiedziała co “gładki” znowu wymyślił, na przedsiębiorcach.
  Na szczęście ogonem zakręciła i wylądowała, nawet paznokcia nie złamała.
  Ale orzeszka zgubiła.
  Szkoda- smaczny był.

 2. racje ma ten Mentzen – otwierać wszystko, a nie czekać na państwowe koła ratunkowe (o ile chcecie istnieć i funkcjonować gospodarczo)

 3. CO ?!
  Gładki ma rację?
  Nawet go nie stać na licytację zegarka.
  No może redemptoryści?
  No może jak im pomoże kolega Tadek.
  A was w Zakopanem- Gòralskie VETO- stać licytować o zegarek z chłopakami redemporystami?
  Macie razem tyle dudkòw jak łone?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *