Otylia Jędrzejczak dziś w Toruniu. Będzie szkolić młodych pływaków

Sport
Fot. Paweł Skraba

Dziś (17 listopada) w Toruniu odbywa się kolejna edycja akcji „Otylia Swim Tour”. W jej trakcie mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak poprowadzi kompleksowe zajęcia dla 130 młodych, początkujących pływaków.

– Zajęciami w Toruniu kończymy tegoroczny cykl “Otylia Swim Tour” – mówi Otylia Jędrzejczak. – Jestem bardzo zadowolona z tego, co zrobiliśmy do tej pory, ale czekam jeszcze na Toruń. Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że w ramach projektu przeszkolimy w 2018 roku ponad tysiąc dzieciaków, co jest wynikiem doskonałym.

REKLAMA

W sobotę, w Centrum Sportowym w Toruniu (ul. Świętego Józefa 17) z młodzieżą ćwiczyć będzie 12 trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie dedykowane jest także rodzicom dzieci pływających. Dla nich zorganizowane zostaną wykłady prowadzone przez psychologa sportowego i dietetyka.

– Oferujemy kompleksową wiedzę dla wszystkich, tak dla dzieci, jak i ich rodziców, którzy przecież mają wielki wpływ na postawę dzieciaków – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten. – A dzieci mogą u nas nauczyć się wszystkiego, od podstaw, czyli leżenia na wodzie, do późniejszego doskonalenia umiejętności pływania. Z kolei na lądzie od trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów dowiedzą się, jak wygląda prawidłowa postawa.

Tagged