Para sokołów z komina PGE Toruń mają już imiona. Bardzo toruńskie imiona

Box2 Na luzie Wiadomości
fot. peregrinus.pl/pl/torun-pge-podglad

Piernik i Katarzynka – to imiona dla toruńskich sokołów mieszkających w gnieździe na kominie przy ul. Ceramicznej. Zostały one wybrane w głosowaniu przeprowadzonym w ramach konkursu.

Konkurs na imiona dla dorosłych sokołów wędrownych z komina PGE Toruń był podzielony na kilka etapów. Po zgłoszeniu propozycji oraz rozpatrzeniu ich przez komisję konkursową ruszyło głosowanie na wybrane propozycje imion.

Ostatecznie dla samca zostało wybrane imię “Piernik” (propozycję zgłosił mieszkaniec Przemyśla), a dla samicy – “Katarzynka” (pomysł na imię przesłała mieszkanka Gdyni). W sumie propozycje do konkursu zgłosiły 224 osoby. Na najciekawsze propozycje oddano 505 głosów.

“Piernik” zdobył 176 głosów. Wśród propozycji imiona dla samca znalazły się też: “Astronom” (62 głosy), “Gotyk” (52) czy “Artus” (50).

“Katarzynka” otrzymała 172 głosy. “Luna” miała 88 wskazań,”Kometa” – 65, “Lotka” – 47, a “Zalotka” – 33.

Konkurs zorganizowali wspólnie PGE Toruń oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt “Sokół”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Para sokołów z komina PGE Toruń mają już imiona. Bardzo toruńskie imiona

  1. Czy można prosić o tworzenie tytułów zgodnych z polską gramatyką? Jeśli para, to ma imiona. A jeśli mają, to sokoły. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *