Park na Bydgoskim Przedmieściu zrewitalizowany w 60 procentach [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. W czwartek 31 marca postęp prac wspólnie sprawdzali przedstawiciele miasta z wiceprezydentem Pawłem Gulewskim na czele oraz członkowie Rady Okręgu Bydgoskie Przedmieście. Co zrobiono do tej pory, a jakie działania są w planach na najbliższe miesiące?

Na terenie Paru Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu prowadzony jest obecnie 3. etap rewitalizacji. Zaawansowanie prac ocenia się na 60 proc. Do tej pory wyczyszczono i naprawiono dno stawów, uszczelniono brzegi Martówki oraz wykonano w gruncie instalację do fontann. W chwili obecnej finiszują prace, związane z tworzeniem nowych alejek spacerowych, nasadzana jest także roślinność. Uczestnicy spotkania w czwartek 31 marca zwrócili uwagę, że dodatkowo potrzebna będzie także naprawa ogrodzenia przy stawie parkowym oraz konserwacja ławek.

– W przyszłym tygodniu powinny dojechać do parku fontanny, których uruchomienie planujemy pod koniec kwietnia. Do końca kwietnia chcemy także zakończyć nasadzenia oraz prace przy alejkach. W następnej kolejności zabierzemy się za instalację małej architektury oraz uporządkowanie terenu – mówił na czwartkowym spotkaniu, jak podaje Urząd Miasta Torunia, Bartosz Czeszejko-Sochacki, przedstawiciel wykonawcy.

Prace mają zakończyć się pod koniec lipca 2022 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.