Parki kieszonkowe w Toruniu. Mieszkańcy zdecydują, gdzie powstaną

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Park kieszonkowy to niewielki teren zieleni, o powierzchni od 300 do 500 mkw. Zajmuje niewiele miejsca, ale przyczynia się do poprawy mikroklimatu i komfortu życia mieszkańców. Mogą oni wskazać najlepsze spośród 23 proponowanych lokalizacji dla pocket park. Właśnie ruszyły konsultacje społeczne.

Parki kieszonkowe to nie tylko nasadzenia zieleni, ale także elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci czy tablice informacyjne. Miasto postanowiło zainwestować w tego typu tereny zielone i zaproponowało 23 lokalizacje, w których mogłoby one się znaleźć. Można głosować na najlepsze z nich, korzystając z przygotowanej w ramach konsultacji społecznych ankiety on-line. Mieszkańcy mogą też wskazać własne lokalizacje, za pośrednictwem portalu Zielony Toruń – Moje Drzewo.

Głosować można do 13 listopada.

Na temat urządzenia parków kieszonkowych będzie można z kolei porozmawiać w II etapie konsultacji, na spotkaniu on-line, które zaplanowane jest na 16 listopada o 17.00. Aby wziąć w nim udział należy zgłosić się na adres e-mail: konsultacje@um.torun.pl. W odpowiedzi wysłany zostanie link do spotkania. Uwagi można przekazywać także za pomocą wiadomości e-mail.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *