Patryk Jaki: Potrzebna jest pełna mobilizacja, by oni nie wrócili do władzy

Polityka
Fot. Łukasz Piecyk

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Na kilka godzin przed otwarciem lokali wyborczych Toruń odwiedził Patryk Jaki, wspierając kandydata do Sejmu RP Mariusza Kałużnego.

– Musimy być w pełni zmobilizowani, by głosować na Prawo i Sprawiedliwość – mówił Patryk Jaki, na konferencji prasowej, która zorganizowana została przed Dworcem Toruń-Miasto. – Dlaczego? W ostatnich latach dzięki rządom naszej formacji udało się wdrożyć m.in. ustawę o konfiskacie rozszerzonej. W ciągu naszych rządów skonfiskowaliśmy mienie pochodzące z przestępstw warte ponad 3 mln zł.

REKLAMA

Jak zaznaczył Jaki, w ostatnich latach poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków wzrosło o 20 punktów procentowych.

– W Polsce spada przestępczość. To się nie zrobiło samo – podkreślał. – To nasza ciężka praca, to zmiany w kodeksie karnym. Całkiem niedawno blisko 40 proc. kar za gwałty były karami w zawieszeniu. Dziś to się zmienia, bo walczymy o prawo i sprawiedliwość. To państwo w najbliższych wyborach zdecydują, czy chcą żyć w Polsce Neumanna, która jest podobna do filmów o mafii sycylijskiej, czy w Polsce PiS, gdzie funkcjonuje prawdziwe prawo i prawdziwa sprawiedliwość. Potrzebna jest pełna mobilizacja, by oni nie wrócili do władzy.

Patryk Jaki zachęcał mieszkańców Torunia, by oddając swój głos na PiS, postawili krzyżyk przy numerze 8, czyli pozycji przypisanej Mariuszowi Kałużnemu.

– To odważny przedstawiciel nowego pokolenia w polityce – zaznaczał Jaki. – To człowiek, który realizuje akcje prorodzinne. To osoba walcząca z ideologią LGBT, odważnie zabierająca w tej sprawie głos w Sejmie.

Podsumowania swojej kampanii wyborczej dokonał krótko również Mariusz Kałużny.

– Za mną długa i bardzo pracowita kampania – mówił. – Odwiedziłem największe miasta w województwie, rozmawiałem z wieloma Polakami. Próbowałem również nawiązać rozmowy z politykami Platformy Obywatelskiej, jednak z nimi nie da się rozmawiać. Podejmują tylko tematy anty-PiSowe. Opozycja nie ma żadnych realnych propozycji dla Polaków. Tak jak minister Patryk Jaki przez 4 lata pracował dla Polski, walczył z Polską nieuczciwą dla Polski uczciwej, wolnej i sprawiedliwej, tak ja również będą to robił. Chcę, by każdy Polak czuł się tu dobrze. By każdy w Polsce był równy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *