Paweł Fajdek jutro spotka się z torunianami. Rozda 100 swoich książek i koszulki reprezentacji Polski z autografem!

Polecamy Sport Wiadomości
fot. Paweł Skraba

Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, spotka się ze swoimi fanami w Toruniu (9.11) i Bydgoszczy (14.11). Utytułowany polski lekkoatleta będzie opowiadał o swojej książce, która niedawno trafiła do księgarń.

„Petarda. Historie z młotem w tle” to zbiór anegdot i niezwykłych historii z życia jednego z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów.

REKLAMA

– Jestem przekonany, że tytuł „Petarda” dobrze mówi o tym, co można przeczytać w tej książce. Jest tam cała masa śmiesznych historii z mojego życia. Nie tylko już z czasów kariery, choć sportu jest w tej książce naprawdę dużo, ale także z dzieciństwa. Generalnie skoncentrowaliśmy się na tym, co najśmieszniejsze. Dotykamy też trudnych momentów, ale nawet wtedy bywa zabawnie – mówi Paweł Fajdek.

Fajdek w zabawny sposób wraca do niewiarygodnych historii ze swojego życia, jak np. zgubienie złotego medalu Mistrzostw Świata w pekińskiej taksówce, wyroku w sądzie dla nieletnich za przeniesienie samochodu nauczycielki, czy też zaspaniu na ważne – i co ważne wygrane! – zawody.

– Taki jestem, czasem zdarza mi się uwikłać w dziwne sprawy, albo coś zgubić, czy się spóźnić. Walczę z tym, ale nie zawsze wychodzi. Może jednak dzięki temu moje życie jest bardziej zabawne? – mówi Fajdek. W bydgoskim spotkaniu udział weźmie też jeden ze współautorów książki Paweł Skraba, mocno związany z Bydgoszczą i województwem kujawsko-pomorskim.

W swojej książce Fajdek podkreśla, jak ważna dla jego kariery była Bydgoszcz. To właśnie w tym mieście miał miejsce jego pierwszy bardzo poważny start, gdy dziesięć lat temu zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów. – To czwarte miejsce pozwoliło mi uwierzyć w siebie, a jednocześnie zdopingowało mnie do pracy – wspomina.

Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem obecnie przygotowuje się do następnego sezonu, który zakończy się światowym czempionatem w katarskiej Dausze. – Na razie mam niewielkie komplikacje zdrowotne, ale mam nadzieję, że lada dzień będę mógł już normalnie trenować. Mam na koncie trzy złote medale z mistrzostw świata, ale to nie znaczy, że nie chcę mieć czwartego. Miejsce w gablocie – jej zdjęcia można obejrzeć w mojej książce – jest przygotowane – dodaje Fajdek.

Spotkanie w CH Toruń Plaza rozpocznie się w piątek 9.11 o godzinie 17.30. Poprowadzi je znana prezenterka telewizyjna Paulina Chylewska. W trakcie spotkania Paweł Fajdek rozda swoim fanom 100 książek oraz kilka koszulek reprezentacji Polski z autografem!

Spotkanie w Bydgoszczy (środa, 14.11) odbędzie się w salonie Empik w Centrum Handlowym Focus przy ul. Jagiellońskiej 39 rozpocznie się o godz. 18. „Petarda. Historie z młotem w tle” powstała nakładem wydawnictwa SQN. Mecenasem książki jest firma Polanik, producent sprzętu lekkoatletycznego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys