Paweł Gulewski nowym wiceprezydentem Torunia

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Trwają w tej chwili rozmowy, jakie kompetencje, jakie działy w ratuszu Paweł Gulewski miałby objąć – mówił w dzisiejszej “Rozmowie dnia” w Radiu PiK poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz.

O tym, że Paweł Gulewski ma zostać nowym wiceprezydentem mówiło się od dawna. W zeszłym tygodniu piastować to stanowisko przestał Andrzej Rakowicz, któremu PO cofnęła rekomendację.

REKLAMA

– Andrzej Rakowicz pełnił swoją funkcję przez kilka lat. Został rekomendowany na funkcję wiceprezydenta w zupełnie innym okresie, z innym składem Rady Miasta. Jest radcą prawnym i nadal będzie pracował w ramach samorządu regionalnego, toruńskiego, bardzo cenimy jego pracę – mówił w radiu PiK Tomasz Lenz.

Szef PO w regionie uzasadniał jednocześnie decyzję o zastąpieniu na stanowisku Andrzeja Rakowicza przez Pawła Gulewskiego.

– Gulewski jest radnym Rady Miasta Torunia już niejednej kadencji. Zna dobrze samorząd Torunia. Jest bardzo aktywnym radnym, wybieranym w okręgu na Bydgoskim Przedmieściu. Wiele lat współpracuje z prezydentem Michałem Zaleskim. W samorządzie jest u siebie – nie musi się go uczyć, jest doskonale przygotowany do wypełnienia zadań, które zapewne pan prezydent przed nim postawi – przekonywał Tomasz Lenz.

Prawdopodobnie miejsce Pawła Gulewskiego w radzie miasta zajmie Michał Wojtczak, były senator, który w wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał trzeci wynik na liście Koalicji Obywatelskiej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *