Paweł Przedpełski po badaniach – czekają go dwa tygodnie przerwy od żużla

Box1 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Po czwartkowym wypadku w lidze szwedzkiej Paweł Przedpełski doznał kontuzji. W jej wyniku zawodnik Apatora musi na dwa tygodnie zrezygnować z udziału w zawodach i nie wystąpi w meczu PGE Ekstraligi przeciwko Włókniarzowi Częstochowa, zaplanowanym na 8 sierpnia.

Szczegółowe badania przeprowadzone w niedzielę wykazały, że Przedpełski ma złamaną kość przedramieniową oraz śródstopie.

REKLAMA

Większym problemem jest oczywiście ręka, ale szczęście w nieszczęściu, że obecnie można to leczyć na wiele sposobów, dlatego jestem pełny optymizmu jeśli chodzi o moją rekonwalescencję – powiedział Przedpełski dla portalu klubowego speedway.torun.pl.

Zawodnik dodał, że nie wystąpi w meczu z Częstochową, ma jednak nadzieję, że wyjedzie na tor Motoareny 20 sierpnia i będzie zdobywać punkty dla Apatora podczas ostatniego meczu rundy zasadniczej ze Stalą Gorzów. Będzie to jednocześnie ostatni w tym sezonie występ toruńskiej drużyny, gdyż nie zakwalifikuje się ona do fazy play-off PGE Ekstraligi. Nie wiadomo jak na razie, kto zastąpi Przedpełskiego 8 sierpnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *