Paweł Szramka: decyzja o zamknięciu siłowni i klubów fitness nie jest do końca zasadna

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Poseł Kukiz’15 Paweł Szramka skierował interpelację do ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu w sprawie decyzji rządu o ponownym zamknięciu siłowni i klubów fitness. Jak przekonuje, takie rozwiązanie jest niezasadne i może doprowadzić do upadku wielu biznesów.

Zdaniem Pawła Szramki, zamknięcie tego typu obiektów będzie ciosem dla całej branży, a odcięcie właścicieli siłowni i klubów fitness od dochodów stawia ich w obliczu dalszego ponoszenia kosztów. 

– Tymczasem praktyka pokazuje, że obiekty takie jak siłownie nie stają się ogniskami rozprzestrzeniania koronawirusa i przy zachowaniu wszelkich zasad higieniczno-sanitarnych i regularnej dezynfekcji można ćwiczyć tam w sposób bezpieczny – czytamy w piśmie.

Dodaje przy tym, że osoby starsze, które są w największej grupie ryzyka, rzadziej odwiedzają tego typu miejsca. Ponadto, regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na zdrowie i odporność.

– Większość argumentów wskazuje więc, iż decyzja o zamknięciu siłowni i klubów fitness nie jest do końca zasadna, a jedynym efektem takiego działania może być upadek wielu tego typu biznesów – pisze Paweł Szramka. – Czy w związku z powyższym planowane jest wycofanie się z decyzji o zamknięciu siłowni i klubów fitness?

Poniżej pełna treść interpelacji:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *