Paweł Wojciechowski ambasadorem Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu

Box2 Sport Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W przyszłym roku w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy. Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceprezydenta Torunia Zbigniewa Fiderewicza, prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztofa Wolsztyńskiego oraz mistrza Europy z zeszłego roku w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego.

– 365 dni dzieli nas od jednej z najważniejszych imprez jakie będą odbywały się w Europie. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce będą odbywały się w Polsce po raz drugi – mówił Zbigniew Fiderewicz. – Długo zabiegaliśmy o powierzenie nam organizacji Mistrzostw Europy. 

REKLAMA

Na rok przed imprezą, przygotowania wydają się iść pełną parą.

– Mamy przygotowany plan promocyjny Mistrzostw Europy. W tym roku najwięcej będzie nas widać przy imprezach lekkoatletycznych, które będą odbywały się w Polsce i przy najważniejszych dla lekkiej atletyki imprezach światowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Europy w Paryżu – delegacja Torunia będzie tam obecna – zapewniał Krzysztof Wolsztyński.

Zapowiedział również ogłoszenie konkursu na maskotkę imprezy i zaprezentował jej pierwszego ambasadora – Pawła Wojciechowskiego, który odniósł się do swojego powrotu do formy i niedawnych zawodów lekkoatletycznych, rozgrywanych w Toruniu.

– Cieszę się, że tutaj, w Toruniu, nastąpiło przełamanie, zawalczyłem o złoty medal Mistrzostw Polski i cieszę się również, że byłem uczestnikiem konkursu, w którym padł rekord świata – mówił.

Obrońca tytułu zapowiedział, że za rok będzie walczył o jak najlepszy wynik, a emocji nie zabraknie.

– Obrona tytułu na Halowych Mistrzostwach Europy będzie bardzo utrudniona, ale nie niemożliwa, bo w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych – przekonywał. – Mam nadzieję, że emocji nie zabraknie. Kto był na Copernicusie, to wie, jakie one są i nie odpuści, a kto jeszcze nie był, to powinien coś takiego zobaczyć. Będę walczył, dam z siebie wszystko i myślę, że cała reprezentacja z takim samym nastawieniem wyjdzie na halę.

Data sprzedaży biletów nie jest jeszcze znana, ale – według zapowiedzi prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki – będzie to nie wcześniej niż po zaplanowanych na koniec sierpnia Mistrzostwach Europy w Paryżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *