Pedofil zatrzymany! Wszystko dzięki nagraniu z monitoringu

112 Box2 Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

We wtorek późnym popołudniem kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali 36-latka podejrzewanego o atak na 9-latkę na Osiedlu Młodych.

Kilkanaście godzin po publikacji nagrania z monitoringu toruńskim policjantom udało się zatrzymać 36-latka podejrzewanego o przestępstwo o charakterze seksualnym. Mężczyzna miał 14 października zaatakować 9-letnią dziewczynkę w jednym z bloków na Osiedlu Młodych – w okolicach Szkoły Podstawowej nr 7.  Tam doprowadził małoletnią „do innej czynności seksualnej”.

– Mężczyzna wcześniej nie był karany za przestępstwa o charakterze seksualnym – informuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane czynności procesowe. Jego dalszy los jest w rękach prokuratury.

Policjanci wpadli na trop 36-latka dzięki publikacji nagrania z monitoringu z jednego z toruńskich autobusów. – Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przekazywali nam informacje – mówi Chrostowski. – Były one bardzo cenne i przyczyniły się do zatrzymania tego mężczyzny.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys