PESA buduje nowe tramwaje. Na toruńskich szynach pojawią się w przyszłym roku.

Box2 Wiadomości
fot. PESA Bydgoszcz

W bydgoskich zakładach PESA produkowane są tramwaje, które w przyszłym roku będą wozić pasażerów toruńskiej komunikacji miejskiej. Pięć takich wozów zakupiono w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”.

Pierwszy tramwaj jest w trakcie końcowego montażu. Czekają go testy końcowe i homologacyjne. Drugi – w trakcie zabudowy wnętrza, trzeci – malowania konstrukcji, czwarty jest pokrywany powłoką antykorozyjną, a piąty – w trakcie budowy konstrukcji.

Koszt umowy z PESĄ, którą podpisano w lipcu zeszłego roku, opiewa na kwotę 46,4 mln zł brutto. Tramwaje będą jednokierunkowe, 32-metrowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, pięcioczłonowe, z całkowicie niską podłogą wyłożoną wykładziną antypoślizgową, klimatyzowane, wyposażone w monitoring wizyjny, komputer pokładowy, WiFi, gniazda ładowania USB, biletomaty, zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków, system zliczania pasażerów, monitory reklamowe, o konstrukcji uwzględniającej najnowsze rozwiązania w dziedzinie technologii i projektowania. Dostawy zaplanowano na 24 miesiące od daty podpisania umowy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *