Petycja do prezydenta Zaleskiego o wspieranie inicjatyw równościowych

Box1 Wiadomości
Autorzy petycji nawołują prezydenta do wsparcia takich inicjatyw, jak Marsz Równości. Fot. Łukasz Piecyk

Toruńska Brygada Feministyczna opublikowała w mediach społecznościowych list otwarty do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Na prośbę internautów, utworzono petycję, nawołującą do wspierania inicjatyw równościowych i antydyskryminacyjnych. List powstał w odpowiedzi na oświadczenie prezydenta w sprawie urodzin Radia Maryja.

Prezydent Michał Zaleski w swoim oświadczeniu odwoływał się do takich wartości, jak gościnność, tolerancja i szacunek.

Zwracamy się więc do Pana z pytaniem, w jaki sposób możemy doświadczyć wspomnianej przez Pana tolerancji i szacunku? Czy objął Pan patronatem odbywający się co roku Marsz Równości tak, jak prezydenci innych miast? Czy zarządził Pan w toruńskich szkołach tzw. Tęczowe Piątki, które stanowią część edukacji antydyskryminacyjnej oraz wnoszą element rzetelnej edukacji seksualnej do szkół? Czy wsparł Pan kobiety, które od ponad miesiąca wychodzą na ulice i bronią podstawowych praw do decydowania o własnym zdrowiu i życiu? Czy poparł Pan Młodzieżowy Strajk Klimatyczny? Gdzie Pan jest w tak ważnych momentach? – pytają autorzy petycji.

Nadawcy listu odwołują się jednocześnie do rozgłośni Radia Maryja i propagowanych przez nie treści.

Przypominamy, że to właśnie Radio Maryja posługuje się mową nienawiści, emitując ksenofobiczne, homofobiczne i antysemickie treści oraz rozpowszechniając wypowiedzi usprawiedliwiające przestępstwa pedofilskie księży – czytamy w petycji.

Autorzy petycji zwracają się do prezydenta Zaleskiego z prośbą o to, aby zaczął on uznawać i wspierać inicjatywy równościowe i antydyskryminacyjne w Toruniu. Pismo 10 grudnia podpisały toruńskie środowiska feministyczne i równościowe, m.in. Toruńska Brygada Feministyczna, Manifa Toruńska, Toruński Strajk Kobiet, Fundacja Opowiemy Wszystkim, Toruńskie Dziewuchy, Marsz Równości w Toruniu, Extinction Rebellion Toruń i Gościówy. Do tej pory petycję podpisało także niemal 130 mieszkańców Torunia.

Tagged

3 thoughts on “Petycja do prezydenta Zaleskiego o wspieranie inicjatyw równościowych

  1. tęczowi marksiści z Anty-kultury z obcej dotacji Sorosa, , od 1968r. stosują zamianę znaczenia słów i pojęć (marsz przez pojęcia) szantażując i na opak rozumiejąc “tolerancję” , “anty-dyskryminację” “równość” “miłość” , i tym sposobem – kuchennymi drzwiami ,kolejne pokolenie młodych-naiwnych chce wywrotowej, a-rodzinnej, anty-katolickiej, a-kulturowej i inwazyjne rewolucji. Coraz więcej Normalnych ludzi w porę to wychwytuje……

  2. aa ja wczoraj złożyłem do Pana Prezydenta “petycję” dotyczącą zbyt wysokiego krawężnika, o który zahaczyłem pedałem roweru.
    Czy ja również mógłbym odstąpić tego medialnego zaszczytu, byście jako “Tylko Toruń” w te pędy napisali o tym artykuł ?? jesteście Otuliną propagandową wściekłych dziewuch i lewactwa o wymownych szyldach (“Brygada”) ?

  3. Młodzi komuniści, czyli leninowskie organizacje-wspomniane w artykule. Miesiąc temu pisały do Prezydenta Torunia o ufundowanie i utrzymywanie punktu dilerskiego pigułek “Dwie na raz i myk. Hop, hop, hop.” Pigułka przed impezą i pigułka dzień po, razem z tabletką na kaca. Pozdrowienia dla cioci Nowackiej (posełka do Sejmu). Teraz “chcom” fundowania impez ulicznych i działalności seksualnej. Zabrakło ufundowania lokalu do zabaw seksualnych z noclegiem i drinkami oraz jedzeniem z dowozem, dla tych “członkòw” organizacji seksualnych. Sorry, seks i działalność seksualną, sami opłacajcie! Poniatno towariszcze? Nu… Jourova wam da na imprezy. Jak sklepowa. Jawohl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.