Petycja do prezydenta Zaleskiego o wspieranie inicjatyw równościowych

Box1 Wiadomości
Autorzy petycji nawołują prezydenta do wsparcia takich inicjatyw, jak Marsz Równości. Fot. Łukasz Piecyk

Toruńska Brygada Feministyczna opublikowała w mediach społecznościowych list otwarty do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Na prośbę internautów, utworzono petycję, nawołującą do wspierania inicjatyw równościowych i antydyskryminacyjnych. List powstał w odpowiedzi na oświadczenie prezydenta w sprawie urodzin Radia Maryja.

Prezydent Michał Zaleski w swoim oświadczeniu odwoływał się do takich wartości, jak gościnność, tolerancja i szacunek.

Zwracamy się więc do Pana z pytaniem, w jaki sposób możemy doświadczyć wspomnianej przez Pana tolerancji i szacunku? Czy objął Pan patronatem odbywający się co roku Marsz Równości tak, jak prezydenci innych miast? Czy zarządził Pan w toruńskich szkołach tzw. Tęczowe Piątki, które stanowią część edukacji antydyskryminacyjnej oraz wnoszą element rzetelnej edukacji seksualnej do szkół? Czy wsparł Pan kobiety, które od ponad miesiąca wychodzą na ulice i bronią podstawowych praw do decydowania o własnym zdrowiu i życiu? Czy poparł Pan Młodzieżowy Strajk Klimatyczny? Gdzie Pan jest w tak ważnych momentach? – pytają autorzy petycji.

Nadawcy listu odwołują się jednocześnie do rozgłośni Radia Maryja i propagowanych przez nie treści.

Przypominamy, że to właśnie Radio Maryja posługuje się mową nienawiści, emitując ksenofobiczne, homofobiczne i antysemickie treści oraz rozpowszechniając wypowiedzi usprawiedliwiające przestępstwa pedofilskie księży – czytamy w petycji.

Autorzy petycji zwracają się do prezydenta Zaleskiego z prośbą o to, aby zaczął on uznawać i wspierać inicjatywy równościowe i antydyskryminacyjne w Toruniu. Pismo 10 grudnia podpisały toruńskie środowiska feministyczne i równościowe, m.in. Toruńska Brygada Feministyczna, Manifa Toruńska, Toruński Strajk Kobiet, Fundacja Opowiemy Wszystkim, Toruńskie Dziewuchy, Marsz Równości w Toruniu, Extinction Rebellion Toruń i Gościówy. Do tej pory petycję podpisało także niemal 130 mieszkańców Torunia.

Tagged

3 thoughts on “Petycja do prezydenta Zaleskiego o wspieranie inicjatyw równościowych

  1. tęczowi marksiści z Anty-kultury z obcej dotacji Sorosa, , od 1968r. stosują zamianę znaczenia słów i pojęć (marsz przez pojęcia) szantażując i na opak rozumiejąc “tolerancję” , “anty-dyskryminację” “równość” “miłość” , i tym sposobem – kuchennymi drzwiami ,kolejne pokolenie młodych-naiwnych chce wywrotowej, a-rodzinnej, anty-katolickiej, a-kulturowej i inwazyjne rewolucji. Coraz więcej Normalnych ludzi w porę to wychwytuje……

  2. aa ja wczoraj złożyłem do Pana Prezydenta “petycję” dotyczącą zbyt wysokiego krawężnika, o który zahaczyłem pedałem roweru.
    Czy ja również mógłbym odstąpić tego medialnego zaszczytu, byście jako “Tylko Toruń” w te pędy napisali o tym artykuł ?? jesteście Otuliną propagandową wściekłych dziewuch i lewactwa o wymownych szyldach (“Brygada”) ?

  3. Młodzi komuniści, czyli leninowskie organizacje-wspomniane w artykule. Miesiąc temu pisały do Prezydenta Torunia o ufundowanie i utrzymywanie punktu dilerskiego pigułek “Dwie na raz i myk. Hop, hop, hop.” Pigułka przed impezą i pigułka dzień po, razem z tabletką na kaca. Pozdrowienia dla cioci Nowackiej (posełka do Sejmu). Teraz “chcom” fundowania impez ulicznych i działalności seksualnej. Zabrakło ufundowania lokalu do zabaw seksualnych z noclegiem i drinkami oraz jedzeniem z dowozem, dla tych “członkòw” organizacji seksualnych. Sorry, seks i działalność seksualną, sami opłacajcie! Poniatno towariszcze? Nu… Jourova wam da na imprezy. Jak sklepowa. Jawohl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *