PGE Toruń przeznaczy 90 tys. zł na realizację społecznych inicjatyw

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Zakończyła się kolejna edycja programu “Wsparcie społeczności lokalnej – mieszkańców/użytkowników obiektów przyłączanych do sieci ciepłowniczej”, realizowanego przez PGE Toruń. Nagrody otrzymali Wojewódzki Szpital Zespolony, gmina miasta Toruń i firma Budlex. Laureaci przeznaczą łączną pulę 90 tys. zł na projekty dla mieszkańców.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 30 listopada. 1. miejsce i 40 tys. zł powędrowało do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, 2. miejsce i 30 tys. zł przypadło w udziale gminie miasta Toruń, a 3. miejsce i 20 tys. zł przyznano firmie Budlex.

Program realizowany jest od 2012 r., a jego celem jest pomoc mieszkańcom i użytkownikom budynków, które ogrzewane są ciepłem z toruńskiej elektrociepłowni. Nagrody o łącznej wartości 90 tys. zł laureaci przeznaczą na realizację projektów społecznych. Do tej pory w ramach programu udało się stworzyć m.in. osiedlowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska, tereny zielone wokół budynków, ławki dla kobiet karmiących, windę dla niepełnosprawnych w jednym z toruńskim akademików. Warto również wspomnieć o takich inicjatywach jak scena w Piernikowym Miasteczku, mural na budynku TTBS czy Strefa Rodzica w toruńskim Szpitalu Dziecięcym.

Cieszy nas to, że oprócz czystego ekologicznie ciepła sieciowego możemy dać mieszkańcom coś jeszcze – miejsca odpoczynku, zabaw dla dzieci czy aktywnego i rodzinnego spędzania czasu – podkreśla Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Laureaci nie zdecydowali jeszcze na jakie projekty przeznaczą nagrody, ale zapewniają, że tak jak w poprzednich latach, przysłużą się one mieszkańcom Torunia.

Tagged

2 thoughts on “PGE Toruń przeznaczy 90 tys. zł na realizację społecznych inicjatyw

  1. PGEToruń- czyli głòwnie elektrociepłownia wybudowana w latach 80-siątych, za pieniądze torunian, systematycznie zwiększa zużycie METANU!Pytanie do PGE Toruń, jest następujące: Dlaczego to robicie?Czy dlatego, że nie wiadomo o co chodzi, jak w znanym powiedzeniu?A te nagrody, to przypadkiem nie z opłat za gaz od mieszkańcòw Torunia ?!

  2. Jak wynika z artykułu, PGE Toruń, winna jest mieszkańcom Torunia 90 000 zł. Szpital dał pieniądze, miasto Toruń dało pieniądze, firma budowlana dała pieniądze. Obietnica publiczna jest wymagalna. PGE Toruń musi się wywiązać I przeznaczyć 90 000 zł z własnych środkòw. No chyba, że okłamie mieszkańcòw Torunia i tego nie zechce zrobić. Zobaczymy czy zechce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.