PGE Toruń wskaże, co robić, aby oszczędzać zużycie ciepła

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Spółka PGE Toruń, producent i dostawca ciepła, przeprowadzi badanie instalacji ciepłowniczej wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wykorzysta do tego kamerę termowizyjną. Takie rozwiązanie pozwoli przygotować zestaw wskazówek, dzięki którym będzie można zwiększyć efektywność energetyczną budynku.

Co robić, aby ciepło “nie uciekało” z naszego domu? Zestaw praktycznych wskazówek przygotuje PGE Toruń na podstawie uzyskanych wyników badania termowizyjnego. Pozwoli ono ocenić stan instalacji wewnętrznych i zewnętrznych centralnego ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji. Po przeprowadzonym badaniu odbiorcom ciepła zostanie dostarczony szczegółowy raport. Znajdą się w nim wymienione nieprawidłowości oraz rekomendacje, jak prawidłowo zarządzać ciepłem.

Usługa dostępna jest dla wszystkich naszych klientów, zarówno administratorów osiedli mieszkaniowych, jak również właścicieli domów jednorodzinnych i budynków usługowo-handlowych – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Badania termowizyjne sieci ciepłowniczej prowadzone są od 2005 r. Pozwalają szybko identyfikować nieszczelności ciepłociągów i z wyprzedzeniem reagować na zakłócenia pracy sieci. Zdjęcia termowizyjne, wykonywane z samolotu specjalną kamerą, pokazują m.in. szczelność sieci i dachów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *