PGE Toruń wspiera lokalne wydarzenia kulturalne i sportowe

Wiadomości
PGE Toruń wsparło m.in. organizację Artus Festiwalu. Fot. nadesłane

Toruński dostawca ciepła zdecydował się kontynuować finansowe wsparcie dla lokalnych działań w branży kulturalnej i sportowej. Pomoc popłynęła m.in. do organizatorów Auto Skyway Fetiwal, Artus Festiwal czy Tofifest.

PGE Toruń, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od lat wspiera toruńskie inicjatywy z obszaru kultury, edukacji, sportu dzieci i osób niepełnosprawnych. Nie zmieniło się to nawet pomimo pandemii i towarzyszącego jej kryzysu.

Pandemia dotknęła niemal wszystkie branże, w tym także artystów, których główne, a czasem jedyne źródła utrzymania zostały ograniczone. Dlatego wspierając lokalne  wydarzenia i aktywności, które podczas lata i jesieni były organizowane w Toruniu, chcieliśmy pomóc zarówno artystom, jak i organizatorom. Mimo niższego budżetu na te działania, utrzymaliśmy wsparcie dla wszystkich dotychczasowych wydarzeń i działań, bo wiemy, że w tym trudnym okresie każda pomoc jest potrzebna, a my naszą społeczną odpowiedzialność rozumiemy szerzej, niż tylko produkcję energii elektrycznej i ciepła sieciowego – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Od marca PGE Toruń wsparło m.in. Auto Skyway Festiwal, Artus Festiwal i Tofifest. Dodatkowo, spółka wspiera także wydarzenia biegowe oraz treningi toruńskiej młodzieży, jak chociażby zawodników mini hokeja czy łyżwiarstwa synchronicznego. PGE Toruń sponsoruje również rywalizację uczestników w ramach Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, a dodatkowo realizuje mecenat nad Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *