PGE Toruń wspiera uczniów ze szkół technicznych

Wiadomości
fot. nadesłane

Uczniowie z toruńskich szkół technicznych mają możliwość odbycia obowiązkowych praktyk zawodowych w PGE Toruń. Praktykanci realizują właśnie projekt edukacyjny, związany z ciepłownictwem. PGE Toruń chce takimi działaniami m.in. zachęcić młodzież po podejmowania pracy w tej branży.

Projekt “Energetyczna Kariera” skierowany jest do uczniów szkół technicznych. Celem jest ich zachęcenie do podjęcia pracy w ciepłownictwie po skończeniu nauki. PGE Toruń zachęca też młodzież, która skończyła szkoły podstawowe, do skorzystania z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska.

Obie szkoły mają długą tradycję, doskonałą kadrę, która przygotowuje uczniów m.in. do zawodu elektryka, energetyka, technika mechatronika, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Między innymi takich kompetencji potrzebujemy w branży energetycznej i ciepłownictwie – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska mają możliwość odbywania praktyk zawodowych w PGE Toruń. To dla nich duże ułatwienie, zwłaszcza w dobie pandemii.

W okresie pandemii, kiedy uczniowie szkół technicznych, ze względu na reżim sanitarny wprowadzony w PGE Toruń, nie mieli możliwości realizacji praktyk w tradycyjnej formie, we współpracy z dyrektorami szkół, zaproponowaliśmy młodzieży inną – zdalną formę realizacji praktyk poprzez przygotowanie tak zwanego projektu edukacyjnego tłumaczy Robert Kowalski.

Uczniowie wybrali cztery interesujące ich zagadnienia. Związane są one z układami sterowania pogodowego węzłów cieplnych, systemem informatycznym służącym do zarządzania siecią ciepłowniczą oraz zagadnieniami związanymi ze sprzedażą ciepła. Projekty edukacyjne z wymienionych zagadnień trzeba będzie przygotować do końca sierpnia – będzie to warunkiem zaliczenia praktyk.

Od początku projektu  około 15 uczniów zrealizowało w PGE Toruń praktyki zawodowe i ponad 200 uczniów odwiedziło toruńską elektrociepłownię, poznając proces produkcji i dystrybucji ciepła.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *