Piątek bez nudy. Weź udział w koncercie, rejsie po Wiśle lub wystawie [PLAN WYDARZEŃ]

Box1 Kultura
Fot. Łukasz Piecyk

Inscenizacje zamkowe na terenie Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, koncerty na Letniej Scenie na Barce oraz w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego oraz wieczorne rejsy po Wiśle z toruńskimi Flisakami – tak zapowiada się piątek, czyli weekendu początek! Sprawdźcie, gdzie warto dziś być.

Piątek 2 sierpnia:

REKLAMA

 • godz. 11:00 Skarby z pradawnej skrzyni, Muzeum Okręgowe, budynek przy ul. Św. Jakuba 20a – Archeologia

Podczas zajęć edukacyjnych uczestnicy dowiedzą się, do czego służyły dawne skrzynie i jakie przedmioty w sobie skrywały. Będą mogli wypróbować wszystko, co w nich znajdą (w tym przebrać się w kopie dawnych strojów). Warsztaty przewidziane są dla dzieci w wieku od 6 lat. Bilet edukacyjny – 9 zł. Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Archeologii Muzeum Okręgowego w Toruniu: tel. (56) 660 56 56 lub da@muzeum.torun.pl

 • godz. 12:00 Pollando miaokule – Polska w moich oczach, Biblioteka Pedagogiczna, ul. Dąbrowskiego 4

Wernisaż wystawy prac nagrodzonych w międzynarodowym konkursie plastycznym „Pollando miaokule – Polska w moich oczach”. Prezentowane prace pochodzą z Chin, Korei Południowej, Brazylii, Serbii, Szwajcarii oraz Węgier. Wstęp wolny

 • godz. 15:00 11. Inscenizacje Zamkowe, Zamek Krzyżacki

W ramach imprezy odbędzie się turniej o chochlę kucharza Jordana. Zawodnicy zmierzą się ze: strzelaniem z łuku, rzutem podkową, nożem oraz toporem. W programie także: gra w kości, przeciąganie liny oraz bieg w nartach. O godzinie 18:15 przewiduje się ogłoszenie wyników turnieju. Wstęp wolny.

 • godz.17:00 Scena jest Wasza: Robert Rychlicki/Ursu, Letnia Scena na Barce

“Scena jest Wasza” to plebiscyt dla młodych, debiutujących zespołów i wokalistów. Ta muzyczna inicjatywa ma im pomóc w promocji własnego dorobku artystycznego – wygraną w konkursie jest realizacja profesjonalnego teledysku. Tym razem na Letniej Scenie na Barce usłyszymy Roberta Rychlickiego/Ursu, tworzącego muzykę skupiającą się wokół gitary basowej, syntezatorów i elektronicznych rytmów. Wstęp wolny.

 • godz. 17:00 11. Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w kategorii Advanced, Aeroklub Pomorski, ul. 4 Pułku Lotniczego 17

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej, które potrwają aż do 9 sierpnia. W wydarzeniu weźmie udział 50 najwybitniejszych przedstawicieli tej dyscypliny z całego świata. Mistrzostwa wpisują się w obchody 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 • godz. 18:00 Małgorzata Bardoń – „Kobiety”, Mała Galeria Fotografiki, ul. Różana 1

Wystawa artystki zajmującej się przede wszystkim fotografią portretową, modą oraz pejzażem fotograficznym. Wstęp wolny.

 • godz. 18:00 Przyroda Światłem Malowana – wystawa fotograficzna, Rynek Staromiejski

“Zatrzymania chwili, przeżyć i emocji, a niejednokrotnie jedynego wspomnieniem tego, czego niestety już nie ma” – tego spodziewać mogą się uczestnicy wystawy, która zostanie otwarta na dziedzińcu Rynku Staromiejskiego. Wstęp wolny.

 • godz. 20:00 Steve Kindler, kawiarnia Wejściówka, ul. Plac Teatralny 1

W jazzowo-elektryczną podróż muzyczną zabierze nas Steve Kindler – światowej sławy amerykański wirtuoz, grający na 9-strunowych skrzypcach elektrycznych. Bilety: 25 zł, do nabycia w kawiarni Wejściówka lub u organizatora – miranka@onet.pl

 • godz. 20:00 Alternatywna Scena Letnia: Vyspa, Letnia Scena na Barce

Kolejna odsłona cyklu – tym razem dla toruńskiej publiczności zagra Vyspa, elektroniczny duet z Poznania, poruszający się w dźwiękach syntezatora oraz naładowanych pogłosami gitarach. Wstęp wolny.

 • godz. 20:00 Rejsy wieczorne z Toruńskimi Flisakami – zachód słońca na Wiśle, Przystań AZS, ul. Jerzego Popiełuszki

Toruńscy Flisacy zapraszają na rejs po Wiśle w trakcie “najpiękniejszych zachodów słońca”. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał zawodowy sternik. Bilety: 40 zł.

 • godz. 20:00 Progress – koncert, Koniec Świata, ul. Podmurna

Pośród murów obronnych miasta wystąpi zespół Progress – rockowe połączenie pięciu osobowości. Zagrają swoje autorskie utwory. Wstęp: 5 zł.

 • godz. 21:00 Festiwal pod gwiazdami: Renata Przemyk – Ya Hozna & The Best Of, Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Renata Przemyk powraca na scenę z twórczością kultowego projektu Ya Hozna, podsumowując tym samym 30-lecie swojej działalności artystycznej. Na toruńskiej scenie Amfiteatru Muzeum Etnograficznego zagości w ramach Festiwalu Pod Gwiazdami z repertuarem swojej debiutanckiej płyty. Bilety: ulgowy 55 zł, normalny 65 zł.

 • godz. 21:00 Kino Letnie w Kaszczorku: 1409. Afera na Zamku Bartenstein (2005), parking miejski przy ul. Szczęśliwej

Kolejna odsłona kina samochodowego w Kaszczorku. Na srebrnym ekranie w piątek zobaczymy “1409. Afera na Zamku Bartenstein“ – film w reżyserii Rafała Buksa oraz Pawła Czarzastego. Dobór filmów podczas cyklu Kino Letnie w Kaszczorku nie jest przypadkowy – są to filmy powstałe w Toruniu i jego okolicach. Projekt zrealizowany został w ramach budżetu partycypacyjnego w Toruniu na 2019 r. Wstęp wolny.

 • godz. 21:00 Open Air, czyli piątek na Patio!, klub NRD, ul. Browarna 6

Każdy ma takiego Openera, na jakiego się wybierze, a najlepiej wybrać się na Open Aira na Browarną 6! Zagrają Cellular Level + Żółty. Wstęp z listy FB wolny, pozostali 10 zł.

 • godz. 21:00 Viva La Cuba Libre: C-Tite & Yunesky Ramo Caballero, Cubano Club, ul. Chełmińska 12

Impreza w stylu latino. Zagra DJ C-Tite, a kurs salsy przeprowadzi pochodzący z Kuby tancerz Yunesky Ramo Caballero. Wstęp: 10 zł.

 • godz. 23:00 Kino Letnie w Kaszczorku: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy (2015), parking miejski przy ul. Szczęśliwej

Komedia w reżyserii Janusza Majewskiego. Dobór filmów podczas cyklu Kino Letnie w Kaszczorku nie jest przypadkowy – są to filmy powstałe w Toruniu i jego okolicach. Projekt zrealizowany został w ramach budżetu partycypacyjnego w Toruniu na 2019 r. Wstęp wolny. 

Harmonogram wydarzeń przygotowany został przez Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UM Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *