Pięć toruńskich escape roomów już po kontroli. Są zastrzeżenia. Jakie?

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

W sobotę i niedzielę strażacy przeprowadzili kontrole w pięciu – z ośmiu – escape roomach działających na terenie miasta. Żaden z właścicieli nie został ukarany mandatem. Co wykazały kontrole?

Kontrole mają związek z tragedią w jednym z koszalińskich escape roomów, gdzie w piątek zginęło pięć nastolatek. W Toruniu rozpoczęły się one już w sobotę. W sumie kontrole obejmą osiem tego typu obiektów w mieście. W weekend strażacy wzięli po lupę pierwszych pięć.

Jakie są wyniki kontroli? Żaden z właścicieli toruńskich escape roomów do tej pory nie został ukarany mandatem. Strażacy mieli jednak zastrzeżenia dotyczące kontrolowanych obiektów.

– Dotyczyły one dróg ewakuacyjnych i instalacji technicznych – mówi Andrzej Seroczyński, oficer prasowy toruńskiej straży pożarnej. – Od razu w trakcie kontroli właściciele tych obiektów podjęli czynności zmierzające do usunięcia nieprawidłowości. W tym tygodniu tam, gdzie mieliśmy zastrzeżenia, zostaną przeprowadzone kolejne kontrole.

Dziś strażacy wezmą pod lupę trzy kolejne escape roomy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *