Pieniądze z tarczy antykryzysowej dla o. Rydzyka. Trafiły do jego fundacji i spółek

Box1 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Łącznie ponad 900 tys. zł zasiliło konta Fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka oraz dwóch powiązanych z nim spółek w ramach pierwszej z tarcz antykryzysowych w ubiegłym roku. To kolejne już pieniądze od państwa, które wspomagają działalność duchownego.

Pieniądze dla związanych z o. Rydzykiem podmiotów tym razem pochodziły z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, jako dopłaty do wynagrodzeń w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej. W maju Fundacja Lux Veritatis dostała 335 669,25 zł, zaś w lipcu do spółek Nasza Przyszłość i Bonum trafiło kolejno 27 667,77 zł i 539 813,94 zł. Łącznie jest to ponad 900 tys. zł.

Kolejne wsparcie finansowe od rządu dla Tadeusza Rydzyka wyszło na jaw dzięki senatorowi Krzysztofowi Brejzie, który złożył o tę kwestię zapytanie do ministerstwa rozwoju. Jak się okazało, pytanie nie było bezzasadne.

To kolejne rządowe wsparcie dla o. Rydzyka. Niedawno informowaliśmy o znalezieniu się wystawy stałej w Muzeum “Pamięć i Tożsamość” w wykazie planowanych wydatków budżetu państwa, które w 2020 r. nie wygasają z upływem roku budżetowego. Koszt? 60 mln zł.

Tagged

2 thoughts on “Pieniądze z tarczy antykryzysowej dla o. Rydzyka. Trafiły do jego fundacji i spółek

 1. niemieckie i zagraniczne kapitały i sieci Lidle Biedronka i Rossmany panoszą się w Toruniu i …..ciągle otwarte i tam nie ma coronawirusa,,,, a wy zajmujecie się wsparciem polskiego kapitału rydzykowego….

 2. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, to to samo, u ktòrego, u ministra, wicepremiera, prosi o pomoc dla Torunia,
  Prezydent miasta Pan Zaleski.
  Szczęśliwie dla mieszkańcòw Torunia,
  zwłaszcza dla toruńskiej gastronomii,
  mamy w Toruniu wysokiego urzędnika tego ministerstwa-
  WICEMINISTRA.
  Może więc się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *