Piernik, Gotyk i Generator oraz Piernica, Turbina i Energia – to propozycje imion dla toruńskich sokołów

Box2 Na luzie Wiadomości
fot. PGE Toruń

Trwa głosowanie na imiona dla toruńskich sokołów wędrownych, które mieszkają w gnieździe na kominie ciepłowni PGE Toruń. Swoje typy możemy wskazywać do 4 kwietnia.

Od 20 marca do 26 marca można było zgłaszać propozycje imion. Następnie zajęła się nimi komisja konkursowa, która wybrała najciekawsze pomysły. Głosowanie na imiona toruńskich sokołów (samca i samicy) ruszyło zaś 30 marca i potrwa do 4 kwietnia. Głosy można oddawać TUTAJ.

Oto propozycje imion dla samca: Generator, Imbir, Piernik, Astronom, Swaróg, Mikko, Artus, Clyde, Pierny, Gotyk, Brylant.

W przypadku samicy do wyboru mamy następujące imiona: Lotka, Turbina, Bonnie, Apator, Zalotka, Kometa, Energia, Grębotka, Luna, Piernica, Katarzynka.

Konkurs organizuje Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. Organizacja wspólnie z PGE Toruń zainstalowała kamery w nowym gnieździe sokołów. Pogląd online jest dostępny TUTAJ.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *