Pierwsze protesty w toruńskich kościołach. “Słowo na niedzielę” u św. Jakuba

Box2 Wiadomości
Fot. Joanna Scheuring - Wielgus / Facebook

Kobiety już od dwóch dni strajkują we wszystkich większych miastach Polski. Mieszkanki i mieszkańcy Torunia dołączają dziś do akcji “Słowo na niedzielę”, zainicjowaną przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem protestowali już z transparentami w kościele św. Jakuba.

Posłanka w Torunia Joanna Scheuring-Wielgus przyłączyła się do ogólnopolskiego strajku kobiet przeciwko wyrokowi TK w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Pojawiła się dziś wraz ze swoim mężem w kościele św. Jakuba w Toruniu, tym samym, w którym – jak relacjonuje w mediach społecznościowych – 17 lat temu brała ślub. Tym samym dołączyła do akcji “Słowo na niedzielę”, zainicjowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Protestowała z transparentem “Kobieto! Sama umiesz decydować”. Wspierał ją mąż, trzymając transparent z hasłem “Kobiety powinny mieć prawo do decydowania czy urodzić czy nie. A nie państwo w oparciu o ideologię katolicką”.

Przypominamy, że Toruńska Brygada Feministyczna organizuje dzisiaj “Czuwanie pod kościołami z Czarnymi Parasolkami“. Demonstracja rusza o 16.00.

Tagged

11 thoughts on “Pierwsze protesty w toruńskich kościołach. “Słowo na niedzielę” u św. Jakuba

 1. wielgusowa ? (pożal się Boże) – A przeprosiła już Uczestników MarSzuNiepodległości , których znieważyła od tzw “faszystów” ? Uczestników tj : Polaków, polskich Patriotów, rodziny z dziećmi, Kombatantów, Grupy Rekonstrukcji Historycznej, Polonię zza granicy ?
  Toruń PRZEPRASZA za scheuring-wielgus!

   1. ….jedni powiedzą o “niedorastaniu do pięt” , a drudzy o totalnym zbydlęceniu, spatologizowaniu i prostactwie oraz hańbieniu , poprzez pajacowanie, statusu Posła RP przez tę antykulturową paniusię 🙁

 2. Toruń PRZEPRASZA Was wszystkich za tą scheuring-wielgus-, prostacką krzykaczkę niespełna na umyśle, że musicie słuchać jej duby smalone…..i oglądać to pajacowanie, posła na Sejm RP niegodne/.
  Czy już przeprosiła za znieważenie Uczestników MarSzu Niepodległości 2019 per “faszyści” ? ?! Uczestników tzn Polaków, polskich Patriotów, rodziny z dziećmi, grupy rekonstrukcji historycznej, Kombatantów, Polonię zza granicy…. My pamiętamy.
  Prawnie rozliczymy gdy nadejdzie odpowiedni czas !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *