Pierwszy lokal w Toruniu z odznaką Safe Place

Box2 Wiadomości

Rozpoczęły się szczepienia na COVID-19 w toruńskich gastronomii i hotelarstwie. To wspólna akcja miasta i przedsiębiorców, mająca na celu pokazać mieszkańcom i turystom, że korzystanie z usług branży gastronomiczno-hotelarskiej jest bezpieczne. Pierwszą restauracją, która przystąpiła do akcji, była restauracja “Chleb i Wino”.

Akcja polega na szczepieniu pracowników restauracji, lokali i hotelów w miejscu pracy. Została ona wspólnie zainicjowana przez miasto i toruńską branżę gastronomiczno-hotelarską. Celem jest zapewnienie mieszkańców i turystów o bezpieczeństwie korzystania z usług gastronomii i hotelarstwa oraz uniknięcie ponownego zamknięcia branży jesienią przy prognozowanej kolejnej fali zakażeń koronawirusem.

Pierwszą toruńską restauracją, która wzięła udział w akcji była restauracja “Chleb i Wino”. We wtorek 3 sierpnia pracownicy Miejskiej Przychodzi Specjalistycznej zaszczepili kilkunastu pracowników restauracji. Tym samym “Chleb i Wino” otrzymała odznakę Safe Place. Inne toruńskie lokale, które chciałaby wziąć udział w akcji mogą zgłaszać się do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej lub Gminnego Koordynatora ds. Szczepień w Urzędzie Miasta Toruń.

Fot. Jacek Smarz dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.