Pierwszy mecz i pierwsza wygrana. Twarde Pierniki rozpoczęły sezon

Box2 Sport Wiadomości

Na inaugurację rozgrywek Energa Basket Ligi Twarde Pierniki Toruń wygrały na wyjeździe z Treflem Sopot 91:89. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

Początkowo górą byli gospodarze, w pewnym momencie prowadzili 19:9, ostatecznie po pierwszej kwarcie schodzili oni z dwupunktową zaliczką i wynikiem 29:27. W połowie meczu lepsi już byli torunianie, którzy objęli prowadzenie i doprowadzili do wyniku 50:44 po dwudziestu minutach gry.

Jeszcze w trzeciej kwarcie zawodnicy Trefla doprowadzili do remisu, jednak nie zdołali oni powalczyć o więcej. W pewnym momencie Pierniki prowadziły z przewagą 10 punktów. Na 18 sekund przed końcem spotkania był remis – po 89 punktów. Wynik ustalił Maurice Watson, rzucając za 2 na osiem dziesiątych sekundy przed syreną końcową. Ostatecznie Twarde Pierniki zwyciężyły, choć toruńskiej drużyny nie typowano przed tym meczem na faworyta. Następne spotkanie 12 września o 15:30 z warszawską Legią.

Trefl Sopot – Twarde Pierniki Toruń 89:91 (29:27, 15:23, 24:24, 21:17)

Trefl Sopot: Yannick Franke 24, Darious Moten 18, Josh Sharma 16, Michał Kolenda 13, Mateusz Szlachetka 3, Brandon Young 8, Karol Gruszecki 4, Paweł Leończyk 2, DeAndre Davis 1.

Twarde Pierniki Toruń: Maurice Watson 21, Trevor Thompson 19, Aaron Cel 18, James Eads 9, Bartosz Diduszko 0, Michał Samsonowicz 9, Andre Spight 7, Michał Kołodziej 4, Szymon Janczak 4.