Pijany kierowca uciekał ulicami Torunia. Wpadł po kolizji z radiowozem

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 55-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec przed policjantami. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

W sobotę (29.06), krótko przed godz. 21.00, policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie, podczas przejazdu nieznakowanym radiowozem w okolicach ul. Raszei zauważyli osobowe alfa romeo. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów.

– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli włączając sygnały świetlne i dźwiękowe – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Prasowego KMP Toruń. – Kierowca zignorował ich polecenia i skręcił w ulicę Wyszyńskiego, a następnie w ul. Bolta. Tam kierujący doprowadził do kolizji z radiowozem. Nikomu, na szczęście, nic się nie stało.

Za kierownicą pojazdu siedział pijany 55-latek. Alkomat wskazał u niego ponad 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu i ucieczkę przed policją Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. 

1 thought on “Pijany kierowca uciekał ulicami Torunia. Wpadł po kolizji z radiowozem

  1. No faktycznie, hit. 0,3 promila to jest poziom alkoholu na wykroczenie. No ucieczką gość sobie przewalił i do tego kolizja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *