PiS: Koalicja miejska niezagrożona po odejściu Rasielewskiego, jego następcę poznamy w ciągu miesiąca

Box1 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Podczas konferencji przed budynkiem Urzędu Miasta, którą zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość, podziękowano ustępującemu wiceprezydentowi Zbigniewowi Rasielewskiemu za ponad dekadę pełnienia funkcji, ogłoszono też, kiedy mniej więcej zostanie przedstawiony jego następca.

O swojej decyzji Rasielewski poinformował w poniedziałek:

REKLAMA

Dzisiaj Rasielewski powiedział:

Jestem przekonany, że ta poprzeczka od 2010 roku, zarówno przeze mnie jak i przez moich współpracowników, została podniesiona bardzo wysoko. Chciałbym podziękować pani prezes Drab za okazane zaufanie i za to, że mogłem przez dekadę pracować przy prezydencie Zaleskim. Dziękuję też radnym miejskim, zarówno obecnym dzisiaj na konferencji, jak i całemu klubowi, a także wszystkim radnym ze wszystkich kadencji, w których pełniłem funkcję wiceprezydenta. Czas rozliczeń jeszcze przed nami, natomiast jestem pewien , że osoba, która przyjdzie na moje miejsce, będzie kontynuatorem podjętej polityki, ale i inicjatorem nowych zadań Ja sam jeszcze państwa zaskoczę niejedną ciekawą i ważną inicjatywą.

Prezes okręgowego zarządu PiS Marzenna Drab zapewniła, że koalicja miejska będzie trwać:

Chcemy utrzymać koalicję, która jest bardzo dobrze oceniana przez mieszkańców. Myślę, że przez ten czas trzech kadencji pana Rasielewskiego Toruń rozkwita, a mieszkańcom żyje się coraz lepiej. W najbliższym czasie będą przedstawiane panu prezydentowi Zaleskiemu osoby do współpracy.

Przewodniczący klubu radnych PiS, Wojciech Klabun, podziękował wiceprezydentowi za pracę:

Zbyszek jest naszym liderem i wizytówką. Odcisnąłeś na Toruniu duże, pozytywne piętno. Toruń wypiękniał, wiele się w ciągu 10 lat zmieniło. Wierzymy, że dalej będziemy wspólnie pracować dla dobra mieszkańców

Mówiąc o kwestii wyboru nowego zastępcy prezydenta miasta, Drab dodała:

Rozpocznie się niedługo rozmowa na temat współpracy z nową osobą. Gdy będziemy gotowi, by ogłosić jej nazwisko, zrobimy to, ale teraz jest na to za wcześnie. Mamy kilkoro kandydatów i kandydatek, ale do wyboru jest trochę czasu. Na pewno będzie to osoba z Torunia. W kręgu zainteresowań jest choćby Adrian Mól, ale są też inne kandydatury, na przykład Mól jeszcze oficjalnie nie potwierdził. Prezydium zarządu partii będzie w przyszłym tygodniu, nie będziemy chcieli czekać z decyzją do ostatniego momentu. Myślę, że w ciągu miesiąca dokonamy wyboru Ważna jest tu także rozmowa z prezydentem Zaleskim, bo osoba wybrana przez nas będzie w końcu jego pracownikiem.

Ustępujący prezydent Rasielewski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy to jest odejście tylko z urzędu, czy też z Torunia.

Tagged

2 thoughts on “PiS: Koalicja miejska niezagrożona po odejściu Rasielewskiego, jego następcę poznamy w ciągu miesiąca

  1. Na pewno wiceprezydentem nie będzie Adrian Mól, bo to oznaczałoby, że jego mandat przejmie i do Rady Miasta wejdzie Karol Maria Wojtasik. Jest zaufanym człowiekiem Girzyńskiego i obecni „intelektualiści z PiSu” nie pozwolą na to. Szkoda, bo był to naprawdę aktywny radny i blisko problemów społecznych, zawsze pod telefonem. Gdyby wszedł to ten PiS znowu by działał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *