PKW podała cząstkowe wyniki z ponad 99 proc. obwodów

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na porannej konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe, nieoficjalne wyniki głosowania w wyborach prezydenckich 2020. Do systemu spłynęły już protokoły z ponad 99 proc. obwodów. Na ich podstawie Andrzej Duda uzyskał 51.21 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski 48.79 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza nie ogłosiła jeszcze oficjalnych wyników. Na ten moment wciąż brakuje 9 protokołów. Chodzi o protokoły, które spływają zza granicy, tj. jeden z Brukseli, sześć z Londynu i dwa z Manchesteru. W dalszym ciągu sprawdzanych jest także 5 protokołów z okręgowych komisji wyborczych w Katowicach, Nowym Sączu, Szczecinie i Warszawie. Tych pięć protokołów krajowych jest już wprowadzonych do systemu, ale PKW musi je jeszcze zatwierdzić. Oznacza to, że przekazane cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich zostały podane na podstawie ponad 99 proc. zatwierdzonych już protokołów.

REKLAMA

Andrzej Duda, zgodnie z wynikami na podstawie protokołów z ponad 99 proc. komisji, uzyskał 51.21 proc. poparcia. Natomiast Rafał Trzaskowski 48.79 proc.

Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, podkreślał, że ilość głosów z zagranicznych okręgów nie wpłynie już na zmianę wyników wyborów.

Frekwencja, zgodnie z nieoficjalnymi wynikami, wyniosła 68.12 proc.

To rekord frekwencji w XXI wieku – mówił Sylwester Marciniak.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *