Plac zabaw przy ul. Strzałowej i Artyleryjskiej zostanie rozbudowany

Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia  ogłosił zamówienie na realizację zadania pn: “Jump up! Rozbudowa placu zabaw przy ul. Strzałowej i ul. Artyleryjskiej w Toruniu”. Obecnie znajdujące się na skwerze przy skrzyżowaniu ulic urządzenia zabawowe zostaną zdemontowane, a w ich miejsce pojawią się nowe.

Istniejący zestaw zabawowy ze skweru przy skrzyżowaniu ulic Strzałowa i Artyleryjska w Toruniu zostanie zdemontowany. W zamian za to na terenie tym pojawią się trzy nowe zabawki plenerowe. Będzie to m.in. zabawowy zestaw wielofunkcyjny ze ślizgami i ścianką wspinaczkową, dedykowany dla dzieci od 3 do 14 lat. To jednak nie wszystko. Pojawi się także zestaw trampolin, z którego równocześnie będzie mogła korzystać czwórka dzieci oraz urządzenie sprawnościowe do ćwiczenia równowagi. Wykonawca zadba także o zainstalowanie tablicy informacyjnej oraz uzupełni trawniki.

Zadanie będzie finansowane z Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2022. Autorzy projektu zwracali uwagę, że cieszący się dużą popularnością plac zabaw stwarza zagrożenie dla korzystających z niego dzieci. Realizacja projektu pozwoli zatem zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, ale dodatkowo wpłynie na poprawę kondycji i sprawności ruchowej dzieci.

Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 8 tygodnia na realizację zadania.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.