Placówki dla seniorów w Toruniu zamknięte do odwołania

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Wojewoda kujawsko-pomorski podjął decyzję o zawieszeniu działalności niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami od 21 października. W Toruniu zamknięty został m.in. Dzienny Dom Pomocy Społecznej i kluby seniora.

Decyzja podyktowana jest gwałtownym przyrostem liczby zakażeń SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim i dotyczyć będzie miejscowości, które znalazły się w czerwonej strefie koronawirusowej, czyli m.in. Torunia. Od środy 21 października zamknięte zostaną środowiskowe domy samopomocy, dzienne domy i kluby seniora, kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Oznacza to, że w Toruniu do odwołania zawieszona będzie działalność Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gagarina i ul. Rydygiera, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej, Kawiarenki dla Seniorów Kamienicy Inicjatyw oraz klubów seniora, działających przy spółdzielniach mieszkaniowych, parafiach i innych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *